Jar sa začína v záhrade

Každá záhrada vyzerá po zime nie práve lichotivo a príťažlivo. Prvý jarný deň je však už za nami a konečne tomu nasvedčuje aj počasie. Ak vás pohľad z okna do vašej záhrady privádza do zúfalstva, je najvyšší čas s tým niečo urobiť. Máte pocit, že pokosená tráva a ostrihané stromčeky jej nepomôžu? Máme pre vás pár tipov, vďaka ktorým vaša záhrada rozkvitne a naberie iný rozmer.

Nie všetko je v záhrade o dokonale pokosenej tráve bez buriny alebo o kríkoch v perfektných tvaroch. Záhrada by mala byť v prvom rade oázou pokoja, kde sa celá rodina bude cítiť príjemne. Nezáleží na tom, či rozlohou pripomína záhrady vo Versailles alebo skôr malý balkón. Z každej záhrady sa dá vyťažiť maximum. Niekedy úplne stačí detský domček plný veselého smiechu či pár nových kvetov.

Záhrada a starostlivosť
Jarné práce v záhrade dokážu byť skvelým relaxom.

Kde sú kvety, tam je život

Záhrada bez kvetov akoby ani nebola záhradou. Oživte tú vašu cibuľovými kvetmi, ktoré každý rok zakvitnú aj bez prehnanej starostlivosti. Stačí ich na jeseň vysadiť a v jari už len čakať na prvé kvietky. Ako prvé vyrastajú snežienky, potom hyacinty, narcisy a tulipány. Farebné jarné kvety sú krásnou ozdobou každej záhrady. Cibuľovinám sa výborne darí aj v kvetináčoch, takže potešia aj záhradkárov s malou záhradkou. Kvetináče si môžete vyzdobiť podľa svojich predstáv a originálna záhradka je na svete.

Záhrada a kvety
Prvé jarné kvety žiaria farbami a postarajú sa o pravú jarnú pohodu.

Záhrada pre deti

Veľké záhrady ocenia najmä rodiny s deťmi. Tie sa tam môžu dosýtosti vyblázniť a unaviť. Aj detské hračky, ako napríklad záhradný domček, preliezačky, šmykľavky alebo hojdačky dokážu krásne spestriť obyčajnú záhradu a vniesť do nej bezstarostnú detskú veselosť. Domčeky môžete počas dažďa, ale aj po lete, využiť ako odkladací priestor. Na hojdačku zase môžete zavesiť kvety alebo okolo konštrukcie nechať rásť popínavé rastliny. Alebo sa nechajte inšpirovať a vyrobte svojim deťom originálne hojdačky.

Záhrada a ihrisko
Veľká záhrada ponúka množstvo priestoru na detské ihrisko.

Trochu iná záhrada

Dodajte vašej záhrade osobitosť a odlíšte ju od všetkých ostatných záhrad. Hitom v roku 2017 sú pestré farby, a to sa týka aj záhrady. Natrite lavičku výraznou farbou a aj pri kúpe nových kvetináčov siahnite po odvážnych farbách. Záhrade to dodá správny šmrnc. Večerné posedenie alebo párty v záhrade skvele doplnia svetielka. Môžete ich zavesiť na stromy ako svetelnú reťaz či lampióny. V móde sú tiež obrovské svietniky, ktoré dokážu vytvoriť útulnú a romantickú atmosféru.

Záhrada a svetlá
Svetielka dodajú záhrade jedinečnú atmosféru.

Záhrada nie je vždy o dokonalom trávniku a stromčekom v rôznych tvaroch. Dôležité je to, akú atmosféru v nej dokážete vytvoriť. Niekdy na to stačí naozaj pár jednoduchých, ale originálnych nápadov, vďaka ktorým vaša záhrada rozkvitne.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Osobnosti

MFF Karlove Vary 2017: Náhľad do zákulisia

0
Starostlivosť o telo Zdravie

Ako sa starať o farbené a zosvetlené vlasy

0
Novinky Starostlivosť o telo Zdravie

Celulitída na stehnách? Tak to teda nie!

Navigácia

Magazíny