Základy šatníka – kožená kabelka

V ďalšom pokračovaní základov šatníka prichádza na rad kožená kabelka. Malá, veľká, čierna, béžová, jednoduchá či so vzormi. Dôležité nie je len to, ako kabelka vyzerá, ale aj to, ako dlho vám vydrží. Investícia do kvalitnej koženej kabelky sa vám bude vracať niekoľko rokov. A nakoniec ju možno zdedí ešte aj vaša vnučka.

Ženy by sa dali rozdeliť do dvoch kategórií – tie, ktoré majú veľa kabeliek a každý deň ich striedajú a tie, ktoré majú tak tri kabelky. Aj pri kabelkách platí, že dôležitejšia by mala byť kvalita ako kvantita. Byť majiteľkou jednej kvalitnej kabelky sa nosí aj dnes. Nájdite si takú, ktorú dokážete skombinovať s mnohými kúskami z vašej skrine a investujte raz, ale poriadne.

A zase tá čierna

Ak patríte do prvej kategórie, majte na mysli toto: jedna čierna elegantná kabelka do práce je základ. Nemusí vás hneď pripraviť o celú výplatu, ale mala by tak aspoň vyzerať. Pevný tvar kabelky je stávka na istotu. Nehrozí vám, že si zničíte dôležité dokumenty a pohodlne do nej uložíte aj väčší nákup.

Detaily, detaily

Nebojte sa vybíjancov, strapcov, brmbolcov, vzorov či zaujímavého zapínania. Vďaka takýmto detailom na kabelke vykročíte z davu. Najnovší trend sú ramienka v podobe pásov na gitaru, tzv. guitar strap. Môžete ich meniť každý deň a aj úplne jednoduchá kabelka bude vyzerať stále inak. A ktovie, možno vás gitarový pás inšpiruje k tomu, aby ste sa naučili hrať na gitare.

Do koča aj do voza

Jedna veľká kabelka by mala mať aj menšiu sestru – listovú kabelku alebo malú crossbody kabelku. Menšie kabelky využijete najmä po práci, keď si vyrazíte s kolegyňami na kávičku. Ani na víkendovej párty si ich nebudete vedieť vynachváliť. Crossbody kabelku prehodíte cez rameno, takže vám nebude zavadzať v rukách. Listové kabelky zasa zvyknú mať malé pútko, ktoré si prevlečiete cez zápästie a môžete sa nerušene odviazať na parkete.

Nezabúdajte, že o kožené kabelky sa treba starať. Existujú špeciálne krémy na kožené výrobky, vďaka ktorým bude vaša kabelka vyzerať dokonale a nepodpíše sa na nej zub času. Investícia do kvalitnej koženej kabelky je investíciou na celý život.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dizajn Interiér Novinky

Farby Vianoc

0
Móda Módny seriál Trendy

Základy šatníka – červený rúž

0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

5 halloweenskych kostýmov pre single aj páry, ktoré môžeš očakávať na každej párty

Navigácia

Magazíny