Celulitída na stehnách? Tak to teda nie!

Dámy, ruku hore, ktorá z vás sa pri predstave promenádovania v plavkách nepomodlí tri otčenáše. Áno, ženy sa hanbia, sú neisté a jeden z najväčších vinníkov je nechcená celulitída. Leto je však tu a vy stojíte pred Sophiinou voľbou – buď zostane doma moja celulitída alebo ja. U nás je voľba jasná!

Pomaranč – v tele áno, na tele nie

Spomínate si na detstvo, ako vám mama varievala krupicovú kašu? Sústavne miešala mlieko v hrnci a prisypávala krupicu. Ak na chvíľu prestala, vytvorili sa v nej hrčky a vy ste sa hnevali. Podobne je to i s naším telom. Hladké stehná predstavujú mlieko, krupica je zas strava, ktorú prijímame, no a ak nebudeme v neustálom pohybe a náš životný štýl bude sedavý – vznikne nielen jedna hrčka, ale celý súbor. Pod pojmom celulitída rozumieme tukové bunky, ktoré sa nafukujú, zväčšujú a vytvárajú na našej pokožke neestetické hrbolčeky. A tieto hrbolčeky narastajú a spolu s nimi klesá naše sebavedomie.

Zdravá a chorá pokožka

Strava a pohyb?

Miešať si doma rôzne kofeínové a škoricové zábaly je výborný podporný prostriedok, ako dať zbohom celulitíde. No bez stravy a pohybu to nepôjde. Zabudnite na časté popíjanie alkoholu, fajčenie, nadmerný príjem sacharidov, nedostatok ovocia, zeleniny, vitamínov a čistej vody. Netreba zabúdať, že čo do tela dáte, to na ňom neskôr uvidíte. Na druhej miske váh stojí nemenej dôležitý pohyb. Štíhlu siluetu dostali mnohé z vás do vienka, no celulitída je spravodlivá a postihuje všetky lenivé ženy rovnako, čo vysvetľuje, prečo sotva 50-kilové žienky trpia celulitídou. Pri pravidelnom pohybe (3×30 min. týždenne) sa začnú tukové bunky na nohách a na zadku rozpúšťať a miznúť. Odporúčame beh, aquaerobic, vytrvalostný tréning či jogu.

Zatočte s celulitídou
Zatočte s celulitídou a buďte sebavedomé.

Krútite hlavou, pretože ste už všetko skúsili a ona nezmizla? Vyskúšajte BANKOVANIE.

Bankovanie je druh liečebnej masáže, ktorý prekrví váš organizmus a dá do poriadku bolesti chrbta a kĺbov, vysoký krvný tlak a zatočí aj s našou „obľúbenou“ celulitídou. O bankovaní nájdeme zmienky už na papyrusoch múdrych Egypťanov. A veru vedeli, čo robia. Princíp spočíva v priložení špeciálnych baniek na povrch kože, ktoré vytvárajú podtlak. Masíruje sa nimi v smere toku lymfy, následne dochádza k detoxikácii organizmu a k prekrveniu vašich tkanív. To je základný dôvod, prečo vám postupne začne miznúť celulitída na stehnách, zadočku a dokonca i na pažiach. Detoxikáciou si totiž prečistíte telo, ktoré začne opäť slobodne dýchať. Zhrnuté a podčiarknuté – ide o mechanický účinok (prekrvenie miest), reflexný účinok (liečenie vnútorných orgánov) a detoxikačný účinok (vypudenie toxických látok z tela).

Bankovanie
Bankovanie uvoľní vaše svaly a rozpustí celulitídu.

Overené

Nemyslite si, že nevieme, o čom hovoríme. Bankovanie sme vyskúšali na vlastnej koži a okrem relaxácie, ktorá je ďalším sprievodným javom, sme doma, pri pohľade do zrkadla, neverili vlastným očiam. Také hladké nohy sme mali naposledy pred piatimi rokmi, keď sme prišli z hodiny aerobicu. Za jedinú nevýhodu považujeme modriny a podliatiny, ktoré vám vzniknú na mieste, na ktorom pôsobili banky. Cievky totiž praskajú pôsobením tlaku, no veľkosť modrín závisí od každého individuálne. Ak máte anémiu v akomkoľvek štádiu, pripravte sa na poriadne fialový chrbát. Vám ostatným do štyroch dní modriny ustúpia. Pre bankovanie je preto ideálne obdobie jar, jeseň a zima, poprípade leto, ak sa vydržíte týždeň neukazovať na kúpalisku s holým chrbtom. Alebo viete čo? Využite silu bankovania aj v lete. Veď čo je to pár modrín oproti pevnej a hladkej pokožke bez celulitídy? 🙂

Krásne a hladké telo
Krásne a hladké telo môžete mať aj vy! Skúste kombináciu stravy, pohybu a bankovania.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Architektúra Dizajn Umenie

Umenie kúsok od centra Bratislavy – Danubiana

0
Novinky Relax Zdravie

5 vecí, ktoré pomôžu vášmu mozgu zbaviť sa stresu

0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

Najlepšie kaviarne v Bratislave pre prácu aj relax

Navigácia

Magazíny