Najlepšie kaviarne v Bratislave pre prácu aj relax

V Bratislave je veľké množstvo kaviarní, každý ale preferuje iný štýl a každý sa cíti dobre v inom prostredí. Tiež veľmi závisí na tom, s akým cieľom idete kaviareň navštíviť. Či si idete dať dobrý zákusok, zrelaxovať, stretnúť sa s priateľmi pri dobrej káve alebo dokončiť nejakú prácu. Pripravili sme pre vás tipy na super bratislavské kaviarne, ktoré môžete vyskúšať za účelom dobrej kávy, relaxu alebo práce.

Kafíčko

Kafíčko

Veľmi príjemná a útulná kaviareň v centre mesta je vhodná na relax, ale zároveň sa tu aj veľmi dobre pracuje. V kaviarni ponúkajú pravidelne kávu týždňa, ktorej kvalita sa zvyšuje okrem iného aj tým, že si ju pražia sami v sesterskej kaviarni Coffe4U, pričom stojí len 0,99 €. V Kafíčku môžete zahnať hlad rôznymi snackmi, ako sú napríklad cibuľové krúžky alebo vyprážané hranolky. Ak by ste dostali chuť na kvalitné pivo, v ponuke majú Erb, treba ale rátať s tým, že je trochu drahšie. Kafíčko sa nachádza na Obchodnej ulici č. 17.

Foxford

Foxford

Kníhkaviarne, ktoré nájdete v kníhkupectvách Martinus, majú vďaka spojeniu knižnice a kaviarne jedinečnú atmosféru. Vo Foxforde na Obchodnej ulici č. 26 nájdete veľký coworkingový stôl vhodný pre prácu. Z kaviarne si môžete užiť aj pekný výhľad na ulicu pri dobrom koláči alebo sendviči. Káva, ako aj jedlo, sú tu trochu drahšie. Espresso stojí 1,90 €.

Pán Králiček Priestor

Pán Králiček Priestor

Táto štýlová kaviareň je označovaná ako raj hipsterov a skôr si tu oddýchnete pri dobrej knihe alebo s priateľmi, akoby ste mali pracovať, keďže stoly sú na prácu dosť malé. V kaviarni sa môžete zastaviť na raňajky a v celkovej ponuke nájdete aj wafle. Pán Králiček Priestor sídli na Budovateľskej ulici č. 2 a ide asi o najkultivovanejší priestor v tesnej blízkosti autobusovej stanice. Objednáva sa pri bare a káva je tu špičková, rovnaká, na akú sme zvyknutí z bicyklov Pána Králička. Espresso stojí 1,70 €.

Starbucks Eurovea

Starbucks

Sieť kaviarní Starbucks nájdete po celom svete a aj keď nejde o malú cool kaviareň, pokiaľ chcete kvalitné latte z mandľového, sójového alebo kokosového mlieka, práve tu ho nájdete. Starbucks v obchodnom centre Eurovea je vhodný na relax po nákupoch, rovnako ako aj na prácu. Možnosťou je aj vziať si kávu so sebou a poprechádzať sa v príjemnom prostredí po nábreží Dunaja.

Urban House

Urban House

Urban House patrí medzi prvé štýlové kaviarne svojho druhu, ktoré v Bratislave vznikli. Majú rozsiahlu ponuku jedál a nápojov, môžete sa tu aj naraňajkovať, ale ceny sú trochu vyššie. V kaviarni je veľký priestor vybavený stoličkami, gaučami a stolmi, ktorý je vhodný na prácu. Urban House nájdete na Laurinskej ulici č. 14. Má aj sesterské kaviarne, Urban Bistro a Urban Space, ktoré sú podobné, ale menšie.

Satori Stage

Satori Stage

Príjemné miesto vhodné na to, aby ste si urobili potrebnú prácu, ale môžete sa tu aj najesť, stretnúť sa s priateľmi alebo sa zabaviť hraním počítačových hier. Nachádza sa na Mickiewiczovej ulici č. 9 a nejde o tradičnú kaviareň. Koná sa tu veľa zaujímavých workshopov, ktoré prebiehajú niekoľkokrát týždenne. Kaviareň pokračuje do prednáškovej miestnosti s kapacitou 70 ľudí. Priestor je možné prenajať si pre vaše vlastné podujatie, rovnako ako aj zasadačky s kapacitou okolo 10 osôb.

Axioma Cafe

Axioma Cafe

Axioma patrí medzi jednu z mála kaviarní, kde sa fajčí. Preto, ak si neviete predstaviť kávu bez cigarety, bude pre vás tým správnym miestom. V opačnom prípade sa pripravte na to, že po návšteve z vás ešte dlho bude cítiť cigaretový dym. Priestor je veľmi útulný vďaka starým knihám poukladaným v poličkách a rôznemu typu stolov a pohoviek. Majú veľmi dobré espresso a v ponuke je viacero druhov káv. Axioma je na Lazaretskej ulici č. 8 a priestor je vhodný na prácu aj relax.

Mad Drop

Mad Drop

Ak máte radi metalovú hudbu, Mad Drop bude pre vás tým správnym miestom. Priestor kaviarne má čistý, minimalistický štýl a v teplejších dňoch je možné užiť si pohodu v perfektnej záhrade. Espresso tu stojí 1,60 € a okrem bežnej kávy je v ponuke vždy aj jedna „speciality coffe“. Mad Drop nájdete na Radlinského ulici č. 24 a môžete si sem prísť oddýchnuť, ale aj dokončiť potrebnú prácu.

Máte tipy na ďalšie zaujímavé kaviarne? Podeľte sa o ne s nami do komentára.

 

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Starostlivosť o telo Zdravie

Pozor na zlozvyky – takto si ničíme vlasy

0
Starostlivosť o telo Zdravie

Prečo aj štíhle ženy majú celulitídu?

0
Novinky Tipy a inšpirácie

Inšpirácie na halloweensky make-up

Navigácia

Magazíny