Farby jari a leta 2015

Na New York Fashion Week v septembri 2014 vyskladala spoločnosť Pantone škálu farieb pre váš jarný a letný šatník. Dominujú chladnejšie farby, pastely a prírodné tóny. Vo vzoroch nič nepokazíte, ak stavíte na retro, folklórne a kvetinové motívy.

Akvamarínovú farbu môžete využiť aj vo forme šperkov
Akvamarínovú farbu môžete využiť aj vo forme šperkov

Farby, ktoré vládnu sezóne jar/leto 2015 vychádzajú prevažne z chladného farebného spektra. Začnime modrou, ktorá je v tejto škále hojne zastúpená. Ak máte v skrini staršie kúsky, pokojne ich oprášte, ak nie, vezmite priateľku na veľký nákup a zamerajte sa na klasickú modrú, akvamarínovútyrkysovú.

Vzdušný modrý odtieň – akvamarín – vás zavedie do ríše snov. Je to osviežujúca farba, ktorá vonia letným ránom a príjemným morským vánkom. Môžete si vybrať plápolavé, voľné oblečenie ale aj úzke šaty s rafinovaným, komplikovaným vzorom.

Tyrkysová farba predstavuje prechod medzi svetlou modrou a zelenkastou farbou. Je to farba tropických, sviežich a hlbokých morí. Presne tak má v tele pôsobiť – povzbudzujúco a osviežujúco. Tyrkysová má v tomto lete predstavovať akýsi bezstarostný únik.

Klasická modrá farba predstavuje retro návrat. Na tento odtieň sa môže absolútne spoľahnúť, nič s ním nepokazíte. Môžete ju nápadito skombinovať s vínovou farbou, ktorá je tiež vytýčená ako hit tohto leta. Vynikajúco ju doladíte takmer s každou farbou tohto leta, takže vo vašom šatníku jednoducho nesmie chýbať!

Odtiene modrej sú v tejto sezóne IN
Odtiene modrej sú v tejto sezóne IN

Mätová zelená je mäkká prírodná farba, ktorá v sebe nesie sviežosť prírody. Ak ju skombinujete s chladnými tónmi klasickej modrej a tyrkysovej, neujdete záujmu okoloidúcich. Všeobecne sa tvrdí, že modrá a zelená sa bijú, buďte preto dôsledný v dolaďovaní detailov. Na oblečenie môžete zvoliť klasickú modrú a doplniť ju zelenkastými šperkmi.

Medzi teplé farby, ktoré doladia váš šatník v tejto sezóne patrí odtieň praženej mandle. Je to neutrálna farba, trošku živšia ako piesková, ktorá ponúka upokojujúce teplo. Môžete ju spárovať s nežnou levanduľovou farbou alebo odtieňom „jahodovej zmrzliny“ a vytvoriť tak dokonalý harmonický celok.

Jahodová zmrzlina je svieža dievčenská farba, s ktorou zažiarite
Jahodová zmrzlina je svieža dievčenská farba, s ktorou zažiarite

„Jahodová zmrzlina“ predstavuje takmer staroružový odtieň s kvapkou živosti. Je to svieža dievčenská farba ideálna pre jar 2015. Predstavuje dokonalé splynutie studených a teplých tónov. Keď sa zahalíte do jahodovej zmrzliny, navodíte okolo seba auru hravej sviežosti. Táto farba ide perfektne do páru s odtieňom praženej mandle.

Tangerine je jemnejší odtieň pomarančovej farby. Nádherne sa uplatní vo vzoroch ktorým dodá živosť a hravosť. Môžete s ním doplniť svoj zovňajšok, keď si zvolíte šatku či kabelku v tejto farbe.

Jemná žltá farba slnečných lúčov, nie však ostrá a sýta, ale skôr vyblednutý odtieň sa nazýva custard. Je to jeden z neodmysliteľných hitov tohto leta. Keď spojíte mäkkú, vľúdnu a povzbudzujúcu farbu custard so sviežosťou klasickej modrej, dosiahnete dokonalý súzvuk farieb.

Nebojte sa experimentovať s farbami a vzormi, heslom sezóny je sviežosť a hravosť!
Nebojte sa experimentovať s farbami a vzormi, heslom sezóny je sviežosť a hravosť!

Nemožno zabudnúť na rafinovaný, zmyselný tón červeného vína druhu Marsala. Splynutie teplých hnedých a červených tónov dodáva farbe marsala zmyselnosť. Tento teplý odtieň môžete uvážene skombinovať s klasickou modrou, čím vytvoríte nevšedný kontrast.

Ako posledný odtienok prebiehajúcej sezóny uvedieme neutrálnu, nadčasovú a nenápadnú jemnú sivú farbu. Takzvaná ľadovcová sivá je ideálna podkladová farba, ktorá nechá vyniknúť ostatné odtiene, neuberá im na kráse, ale svojou nevýraznosťou ich podčiarkuje. Doplniť ju môžete prakticky zo všetkými živšími farbami.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Krása Lifestyle Tipy a inšpirácie Zdravie

Ekologická kozmetika nezaťažuje prírodu ani vašu pleť. Skúste ju aj vy

0
Móda Módny seriál Novinky

Základy šatníka – kožená kabelka

0
Novinky Relax Šport Zdravie

Joga hýbe svetom. Rozhýbe aj vás?

Navigácia

Magazíny