5 najštýlovejších interiérových farieb pre rok 2017

Ak sledujete trendy nielen v oblasti módy, ale aj interiérov, určite ste netrpezlivo čakali na farbu roka 2017. Tu je výber 5 najštýlovejších farieb pre nasledujúce obdobie. Odporúčame ich v interiéri aplikovať vo forme doplnkov a textílií.

Zelená

Každoročne dizajnéri netrpezlivo čakajú na farbu roka podľa firmy Pantone. Tentokrát zvíťazila svieža zelená so žltým podtónom. Greenery, ako ju nazvali, je symbolom nádeje v časoch búrlivého spoločenského a ekonomického života. Predstavuje prekvitajúci zeleň a prírodu. Pantone sa  tentokrát spojil so službou Airbnb, aby spoločne motivovali majiteľov nehnuteľností v ponuke tohto portálu, nech pridajú do svojich interiérov viac zelene. Môžete tak spraviť aj vy, a to prostredníctvom tapety s botanickou tematikou, zeleným náterom, akcentom na nábytku, kvetmi či dekoráciami. Preniesť zeleň zvonka do interiéru vytvára ilúziu prírody, znižuje úzkosť a zvyšuje sebavedomie.

Farba roka 2017 podľa Pantone
Zelená farba je symbolom nádeje a návratu k prírode.

Popolavo modrá

Popolavo modrá farba je neutrálny odtieň, ktorý sa veľmi ľahko kombinuje. Je to zároveň farba roka 2017 podľa AkzoNobel. Táto spoločnosť každý rok prináša trendy farebnú paletu, ktorú pripravujú odborníci na farby z tímu Dulux. Popolavo modrá, v originále Denim Drift, dobre funguje s inými odtieňmi modrej. V kombinácii so svetlými odtieňmi vytvára vzdušný efekt, s tmavými pôsobí dramaticky. Denim Drift má symbolizovať krásu prítomného okamihu.

Farba roka 2017 podľa Dulux
Popolavo modrý odtieň je vzdušný, ale vie pôsobiť aj dramaticky. Foto: Dulux

Čierna

Čierna farba sa pomerne často objavovala vo februári na výstave v Štokholme. Trendy pre rok 2017/2018 na nej predstavila interiérová dizajnérka Lotta Agaton, ktorá si pre hlavnú tému „Kontrasty“ zvolila tmavé farby ako reakciu na politickú a ekonomickú situáciu vo svete. Aj keď by ste to možno nečakali, dizajn a politika spolu súvisia. Okrem čiernej a šedej predpovedala aj vzostup tmavých tónov iných farieb. Vy čiernu v interiéri aplikujte skôr na menších plochách, napríklad na tabuľovú stenu, na ktorú môžete písať odkazy kriedou, či vo forme doplnkov ako vázy, svietidlá alebo deky so vzorom.

Farba roka podľa výstavy v Štokholme
Tmavé tóny sú na vzostupe. S čiernou buďte radšej opatrný.

Terakota

Návrat k prírode je in. Terakota nájde svoje uplatnenie hlavne na stenách v podobe tehlových obkladov alebo starých dobrých terakotových kvetináčov. Oživí interiér v dnes tak obľúbenej bielej a sivej podľa škandinávskeho vzoru a výborne sa hodí do priestorov s industriálnym nádychom. Jej univerzálnosť ju predurčuje aj do interiéru s rustikálnym charakterom. Matná povrchová úprava podlahy v tejto farbe zaručí moderný vzhľad. Krásnu farbu terakota sme mohli v marci obdivovať aj v podobe čalúnenia sedacieho nábytku na výstave Nábytok a bývanie v Nitre.

Terakotová farba v interiéri
Terakotovú farbu nájdeme napríklad na štýlových obkladoch z tehličiek.

Taupe

Aby toho nebolo málo, okrem Pantone Color Institute a AkzoNobel farbu roka 2017 vyhlásila aj firma Sherwin-Wiliams (najväčší americký výrobca náterových hmôt). Podľa jej predpovedí, sa bude v interiéroch častejšie objavovať Poised Taupe, ktorá vytvára príjemnú atmosféru a prináša pocit domova. Je zosobnením dánskeho významu hygge. Pre tých, ktorí stále netušia, taupe je šedohnedý odtieň. Je neutrálny a pôsobí upokojujúcim dojmom. Kombinovať ho môžete s farebnou paletou od sivej až po svetlohnedú.

Farba roka 2017 podľa Sherwin-Wiliams
Odtieň taupe vytvára príjemnú atmosféru a ľahko sa kombinuje. Foto: Sherwin-Wiliams
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módny seriál

Slovenské fashion značky, ktoré sa oplatí poznať

0
Novinky Strava Zdravie

Zdravé nanuky, z ktorých sa nepriberá

0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

Jarná očista šatníka – preč so zbytočnosťami!

Navigácia

Magazíny