6 tipov na valentínsky darček pre partnera

Deň zamilovaných je už takmer tu a vy stále netušíte, čím by ste mohli prekvapiť svojho najdrahšieho? Mnohí ľudia začínajú vnímať Valentín skôr ako komerčný sviatok a nechcú už preplnené výklady plné srdiečkovej výzdoby ani vidieť. My sme za zlatú strednú cestu a veríme, že sa Valentín dá osláviť milým darčekom, ktorý nemusí mať vždy len hmatateľnú podobu.

Či už uznávate Valentín alebo nie, v kalendári má už dlhý čas svoje pevné miesto. Záplava valentínskeho tovaru je v obchodoch z roka na rok väčšia a ako býva zvykom, čím väčšia ponuka, tým väčšia bezradnosť. Nemusíte však podliehať panike. Pokiaľ vás má partner skutočne rád, váš vzťah určite nestojí a nepadá na takej drobnosti, akou je valentínsky darček. Radšej sa trocha uvoľnite, pustite uzdu svojej fantázie a popremýšľajte, čomu by sa vaša mužská polovička potešila zo všetkého najradšej. Ponúkame vám zopár tipov na inšpiráciu.

Adrenalínová jazda

Obľubuje váš partner svet rýchlych áut? Nie vždy je mužom dopriate splniť si detský sen a vlastniť červené Ferrari. Cenovo dostupným riešením však môže byť adrenalínová jazda na požičanom športovom aute. Vybrať sa môžete na pretekársky okruh alebo si môžete na víkend prenajať luxusné auto len pre vás dvoch. Myslíte si, že by sa váš partner mohol báť dupnúť na plyn? Pokojne mu kúpte jazdu s vyškoleným inštruktorom za volantom, ktorý vám dopraje zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnete.

Rýchla jazda
Adrenalínová jazda je skvelý darček pre všetkých mužov, ktorí majú radi výzvy.

Spoločný výlet

Pre väčšinu zadaných ľudí je Valentín viac o spoločnom čase než o kontrétnom dare. Najmä pokiaľ ste s partnerom obaja pracovne vyťažení, naplánovanie spoločného výletu môže byť veľmi milým a premysleným darčekom.

Má váš partner rád hory alebo radšej chodí za kultúrou? Kúpte mu lístky do kina, divadla či na vernisáž, poukaz na pobyt v kúpeľoch alebo sa vyberte na výlet do hôr. Je to len na vás, pretože nikto nepozná vášu polovičku tak dobre ako vy. Dôležité je, aby váš spoločný čas bol potešením pre oboch, pretože nie je nič horšie ako dar v podobe zážitku, na ktorý sa spomína v zlom.

Spoločný výlet v horách
Spoločne strávený čas na mieste, ktoré obaja obľubujete, je skvelý spôsob, akým prežiť Valentín.

Vtipná spodná bielizeň

Je zvykom, že na Valentína dostávajú spodnú bielizeň najmä ženy. Skúste to tento rok otočiť a prekvapte svojho milého pánskou spodnou bielizňou. Nemusí to byť vôbec nič sexi. Ak má váš partner zmysel pre humor, určite sa poteší boxerkám alebo ponožkám so srdiečkami. Dnes je výber naozaj široký, mnohé značky prichádzajú so špeciálnymi valentínskymi edíciami. Ako bonus sú teraz ponožky s vtipnou potlačou dokonca v móde.

Jedlo pripravené s láskou

Spoločná večera je stávka na istotu. Aj pokiaľ nie ste michelinovský kuchár, váš partner istotne ocení snahu, ktorú ste do pripraveného jedla vložili. Väčšinu pokrmov viete dokonca naservírovať do podoby srdiečka, čo je skvelým vyznaním samo o sebe.

Je známe, že láska ide cez žalúdok, a tak darček v podobe jedla vôbec nie je nepremysleným darom z núdze. Často stačí aj malý sladký dezert či čokoláda na to, aby ste dali svojmu milovanému najavo, že ste naňho počas Valentína nezabudli. Spoločná večera je opäť raz o príjemnom zážitku, tento raz zo spoločného stolovania.

Valentínska maškrta
Valentínska večera je stávka na istotu, ktorá však vie veľmi úprimne potešiť.

Prírodná kozmetika

Pokiaľ chcete partnerovi predsa len zakúpiť nejakú drobnosť, aj taká vec, akou je kozmetika, môže mať netradičný nádych. Dnes aj muži chcú byť in a starať sa o seba vďaka kvalitnej kozmetike a popri tom myslieť aj na životné prostredie. Skvelou možnosťou by mohol byť prírodný sprchový gel, deodorant či krémy po alebo na holenie. Počuli ste už o prírodnej zubnej kefke? Aj u nás už máme svojich výrobcov. Pokiaľ sú vášmu partnerovi blízke ekologické témy, určite skúste siahnuť po takomto darčeku.

Povedz „ľúbim ťa“ trocha inak

Ak sú sviečky, pohľadnice alebo spoločná večera pre vás stále príliš typické valentínske veci, skúste zapojiť fantáziu naplno a pripraviť niečo originálne, čo bude určené len a len pre vášho partnera a nikoho iného. Použiť môžete spoločné fotky, slová jeho obľúbenej piesne a vytvorte z nich zaujímavú koláž. Zoberte ho na miesto, kde ste sa spoznali. Vytvorte niečo špeciálne, čo charakterizuje iba vás dvoch. Môže to byť hmotné, no takisto aj úplne abstraktné.

Ako povedať ľúbim ťa
Vyjadriť svoje city môže byť oveľa jednoduchšie, než si myslíte, stačí byť úprimní.

Valentín je najmä o tom, aby sme nezabúdali vyjadriť svoje city milovanej osobe. Pokiaľ to nie je váš partner, pokojne to môže byť aj rodič alebo vaša najbližšia kamarátka. Dajte najavo ľudom, na ktorých vám naozaj záleží, že tu ste stále pre nich. Nie vždy je dôležitá cenovka. Nič nepoteší tak ako premyslený dar venovaný zo srdca.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Kariéra Lifestyle Novinky Osobnosti

Úspešné slovenské podnikateľky, ktoré nás inšpirujú

0
Dizajn Interiér Novinky

Poznáte pravidlá severských interiérov?

0
Móda Novinky Trendy

Chcete byť in? Vráťte sa k folklóru!

Navigácia

Magazíny