Tip na knihu: Ako sa stať Parížankou … nech žijete kdekoľvek

Ženy aj muži po celom svete si už od nepamäti kladú otázku, čím to je, že sú Parížanky také šarmantné a elegantné. Je za tým tvrdá drina alebo sa také už rodia? V knihe Ako sa stať Parížankou… nech žijete kdekoľvek sa dozviete, že byť Parížankou nie je ľahké, ale musí to tak vyzerať.

Štyri Parížanky a nerozlučné priateľky Anne Berestová, Audrey Diwanová, Carolinede Maigretová a Sophie Masová napísali akéhosi sprievodcu správaním, vlastnosťami, návykmi a životnej filozofie parížskych žien, ktorými sa riadia a ktoré sa dedia z generácie na generáciu.

Kniha Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek
Kniha Ako sa stať Parížankou … nech žijete kdekoľvek.

Najslávnejšie Parížanky nie sú z Paríža

Na začiatku knihy nájdete zoznam najslávnejších Parížaniek, ktorý vás pravdepodobne prekvapí. Ani jedna z nich sa totiž v Paríži nenarodila. Ony sa v ňom prerodili. Autorky tu spomínajú napríklad Máriu Antoinettu, Romy Schneiderovú či Jane Birkinovú, ktoré sú dodnes inšpiráciou mnohých žien.

Parížanka pochádza často odinakiaľ. V Paríži sa nenarodila, ona sa v ňom prerodila.

Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek
Vždy sa snažte byť prirodzená, ako vzhľadom, tak aj správaním.

Buď vždy pripravená

Autorky prezrádzajú, že Parížsky šarm tvoria nedbanlivé detaily, ktoré sú však dobre premyslené. Podstatou je, aby to vyzeralo tak, že sa o to vôbec nesnažíte. V knihe vás prevedú základnými módnymi a kozmetickými radami. Dozviete sa, čomu sa máte vyhnúť a čo by vám naopak v šatníku nemalo chýbať, aké nosiť šperky alebo prečo Parížanky milujú čiernu. Nečakajte však, že táto kniha bude len o móde. Parížanky vedia, že ich šarm nie je len odrazom toho ako vyzerajú, ale jeho podstata sa ukrýva v správaní, intelekte a vyjadrovaní.

Buď vždy žiadúca. Či už v nedeľu ráno v pekárni, alebo keď sa uprostred noci vyberieš kúpiť šampanské, ba aj vtedy keď čakáš deti pred školou. Človek nikdy nevie.

Kniha Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek
Móda je neodmysliteľnou súčasťou života Parížaniek.

Kniha tiež prezrádza, ako Parížanka vníma manželstvo a materstvo. Napriek tomu, že rolu matky vykonáva dôsledne, niekedy jednoducho musí uprednostniť samú seba. „Občas deti podpláca cukríkmi, aby si mohla cez telefón poklebetiť s najlepšou priateľkou.“

Kniha Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek
Parížanka ako matka nezabúda ani na seba.

Aké sú teda Parížanky v skutočnosti?

Okrem spomínaných tém v knihe nájdete chutné recepty, tipy na dobré francúzske knihy a filmy a tiež miesta, ktoré by ste v Paríži mali navštíviť. Knihu však musíte brať s nadhľadom, pretože presne tak bola písaná. Samozrejme, že Parížanky nenosia len topánky na opätku a tiež sa im stane, že niektoré dni majú úplne otrasné. Dôležité je, že sa tým navonok nedajú rozhodiť a aj keď vedia, že nie sú dokonalé, nikdy sa tak neprestanú tváriť. A v tom je ich skutočná odvaha. Pretože nikto nie je dokonalý. Ani Parížanky.

Svetu vládne móda. A móde vládnu Parížanky. Či je to naozaj tak? Vlastne na tom nezáleží. Svet potrebuje ilúzie.

Kniha Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek
V knihe nájdete aj tipy na stolovanie a chutné recepty.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módny seriál Novinky

Základy šatníka – kožená kabelka

0
Novinky Strava Zdravie

Potraviny, ktoré naštartujú imunitu na jeseň

0
Starostlivosť o telo Zdravie

Prečo aj štíhle ženy majú celulitídu?

Navigácia

Magazíny