Ako dosiahnuť bezchybnú pedikúru?

Nechce sa vám platiť za drahú pedikúru v salónoch? Alebo nemáte na hodinovú pedikúru jednoducho čas? Naučíme vás pár trikov, vďaka ktorým ju zvládnete v pohodlí domova počas sledovania obľúbeného seriálu!

Úplne vám rozumieme. Nájsť pedikérku, ktorá skutočne vie, čo robí a počúva aj vaše požiadavky, stojí veľkú investíciu času. Preto vám prinášame jednoduché tipy na to, ako si urobiť pedikúru doma za zlomok ceny, akú by vám účtovali v salónoch. Ak už máte krásne päty, o ktorých sme písali v minulom článku, nič vám nebráni v úprave celého chodidla.

Farebné laky na nechty
STOP nudným nechtom! Pohrajte sa s farbami i so vzormi.

Ako na to?

  1. Vymočte si nohy v teplom kúpeli – Potrebujete lavór s teplou vodou a so soľou, do ktorého si vložíte unavené nôžky po celom dni na 15 minút. Vďaka kúpeľu vám pokožka zmäkne a vy s ňou budete môcť ďalej pracovať.
  2. Zoberte si do rúk pemzu – Pomocou pemzy odstránite starú kožu z chodidiel. Pre skúšku správnosti si ich pohlaďte dlaňou a určite budete cítiť, ktoré časti ešte máte ďalej obrusovať.
  3. Odstráňte z nechtov starý lak – Vezmite klasický tampón a odlakovač a dajte preč starý lak. Nič neprelakujte a nezachraňujte, ideme pekne nanovo.
  4. Zastrihnite si nechty – Zastrihávanie nechtov je veľmi dôležitá téma a na kvalitných nožniciach a klieštikoch nesmiete šetriť. Pamätajte, že správny tvar nechta má tvar štvorca so zaoblenými rohmi. Tiež si ich nevystrihávajte „až do mäsa“ a nikdy, ale skutočne nikdy si ich nezastrihávajte do okrúhleho tvaru. Zarobíte si na zarastanie nechtu, zápal a stretneme sa na chirurgii…
  5. Nakrémujte si chodidlá – Hydratácia musí byť, takže si nakrémujte celé chodidlo, vrátane kože medzi prstami a nechtom doprajte špeciálny olejček. Je na vás, či zvolíte ten z drogérie, alebo využijete klasický olivový olej.
  6. Lakujemeee – Teraz sa môžete zabávať s farbičkami. Použite molitánové násadky, ktoré vám dostatočne oddelia prsty. Prvá vrstva by mala byť vždy vrstva bezfarebného laku, ktorý môže plniť zároveň funkciu aj spevňujúceho či vyživujúceho. Potom, ak chcete, nasledujú rôzne farby, pásiky, nálepky.
Náradie na pedikúru
Na svojom pedikérskom sete rozhodne nešetrite!

Nude pedikúra či sýta dračica?

Už dávno neplatí, že farba na nohách musí ladiť s tou na rukách, tak ako neplatí, že farba kabelky nevyhnutne musí byť rovnakého odtieňu ako vaše lodičky. Dnes je všetko otvorené, farebné a toto voľnomyšlienkárstvo sa podpísalo aj na trendoch v lakovaní. Stále sú topkou nude tóny, ktoré na ženách milujú najmä muži. Telová béžová, jemná ružová, perleťová či bezfarebná – to sú tie elegantné a jemné farbičky. Rozhodnúť sa tiež môžete pre sýtu jednu farbu (medzi najobľúbenejšie patrí krvavo červená, kráľovská modrá či čierna). V takom prípade však naneste dve vrstvy laku, aby bola dominancia farby vyzdvihnutá. No a ak si chcete leto užiť „se vším všudy“, tak sa odviažte a pridajte kamienky a rôzne obrázky, na ktoré v drogériách nájdete šablóny a pomôcky.

Domáca pedikúra
Správny tvar nechta má tvar štvorca so zaoblenými rohmi.

A keď už máme krásne leto a všetky budeme chodiť o dva stupne opálenejšie ako mesiace predtým, využite to a siahnite po farbách, ktoré nikdy nevyniknú tak nádherne ako práve počas leta. Ktoré máme na mysli? Sú nimi pastelovo žltá a biela. Na opálených nôžkach sa vynímajú a dotvárajú váš outfit do dokonalosti.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Blogerky píšu Móda Novinky Trendy

Fashion Revolution očami Foxy Butkovej

0
Dizajn Interiér Novinky

Zariaďujeme detské kráľovstvo – od bábätka po školáka

0
Lifestyle Móda Novinky Tipy a inšpirácie Trendy

Kovbojské čižmy, platformy i úzke špičky – aj také sú trendy v topánkach na jeseň a zimu

Navigácia

Magazíny