Ako sa premeniť na neodolateľnú femme fatale? Noste klobúky!

Slovenské ženy nemajú na klobúky odvahu a do svojich outfitov ich zaraďuje len mizivé percento. Prečo by ste ich mali začať nosiť? A prečo by ich nemala nosiť len princezná Kate?

Nadčasová elegancia

Klobúky sa označujú pred každou letnou sezónou (a potom znovu pred jesennou) za horúci hit. Nikto nepodceňuje ich praktickosť a funkčnosť, obzvlášť využiteľné sú počas horúcich dní pri mori, kedy nám slúžia na to, aby sme nedostali úpal, poprípade, aby nik nezistil, že postava v plavkách, do ktorých sa nám nepodarilo schudnúť ani tento rok, patrí nám. 🙂 Ak v lete páli slnko, ochránia vás. Ak v jeseni prší či v zime sneží, opäť ochránia vašu hlávku. Zachránia vás aj vtedy, ak máte takzvaný bad hair day a sú vašou barličkou, ak ste sa obliekli totálne bez inšpirácie a potrebujete to celé niečím osviežiť.

Nadčasová záležitosť
Klobúk je nadčasový kúsok, ktorý bude v kurze vždy.

Farebné klobúky

Sú štýlové a nápadité a práve vďaka nim môžete zo seba vyčarovať hviezdu. Klobúky rôznych tvarov, veľkostí a farieb sú naši favoriti. Dôležité je vybrať si taký, ktorý sadne k vašej tvári, k vlasom a určite aj k výške. Už ste na internete zaručene videli, že farebná škála klobúkov sa pohybuje skutočne od výmyslu sveta. A nie náhodou! Veď si len predstavte pochmúrny novembrový pondelok, zatiaľ čo budete mať na hlave cyklaménový klobúk! Tento príjemný farebný akcent vás nielen zmení na bohyňu, ale zlepší náladu aj okoloidúcim.

Farebný klobúk
Správne zvolený klobúk vytvorí farebný akcent, z ktorého všetci odpadnú.

Slamené klobúky

Nosiť slnečník či dostať úpal sú tiež možnosti, ako prežiť leto, my sa však prikláňame ku krásnym, veľkým slameným klobúkom. Ideálny je slamený klobúk s veľkou strieškou a ak zapojíte štipku kreativity a ozdobíte si ho mašľou alebo kvetom, zožnete desať bodov z desiatich.

Tri pravidlá:

  1. K dlhým, voľným šatám a k blúzke so slim nohavicami sa hodia veľké klobúky.
  2. Okrem športového outfitu využijete elegantné klobúky k čomukoľvek. Spoznáte ich tak, že majú menej hranatý tvar.
  3. Zoberte mame zo skrine starý klobúk a ozdobte si ho. Vintage klobúky berú dych.
Slamený klobúk na pláži
Klobúk spĺňa nielen estetické hľadisko, ale aj praktické.

Fascinátor

Ak sa chystáte na ples alebo na svadbu, siahnite po vynáleze menom fascinátor. Správne, všetkých naokolo fascinuje a vášmu vzhľadu dodá dávku nonšalantnosti. Ide o malý klobúčik, kvetinu, mašľu alebo o inú extravaganciu, ktorá bude pripnutá vo vašich vlasoch. Nosia ho aristokratky, no ak viete, ako na to, môžete ňou byť aj vy. A teda fascinátor umiestňujeme na pravú alebo na ľavú stranu hlavy, ak z neho visí čipka, mala by zakrývať iba jedno oko a siahať by mala maximálne po nos. Keďže sa z hlavy počas celého večera nedáva dolu, zvoľte také farby, ktoré budú korešpondovať s vašimi šatami. A v neposlednom rade si ich pripevnite tak, aby sa na vašej hlave nehýbali, ale ani vás netlačili.

Extravagantný fascinátor
Tento fascinátor patrí medzi extravagantnejšie kúsky, no existujú i jemnejšie varianty.

Bandana

Posledné roky bandane prepadli všetky celebrity. Je to vzorovaná šatka, ktorú si môžete uviazať na množstvo spôsobov a vďaka tomu budete vyzerať vždy inak. Predstavuje výbornú alternatívu pre dámy, ktoré nemajú na klobúk odvahu, no chcú sa a) chrániť pred slnkom, b) využiť ju ako čelenku, c) obmotať si ňou cop.

bandana
Jeden zo spôsobov, ako sa dá bandana uviazať.

Experimentujte s týmito vlasovými doplnkami, pretože vedia perfektne ozvláštniť všedné dni. Zahoďte zábrany a skúšajte, až kým nenájdete ten, ktorý vyrobili práve pre vás.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módny seriál Novinky

Ikonická Céline pre nadčasovú ženu

0
Krása Móda Novinky

Správny rúž dokáže zázraky! Objavte jeho čaro.

0
Novinky Strava Zdravie

Vajcia sú nebezpečné pre naše srdce, mýtus či pravda

Navigácia

Magazíny