Ako sa starať o farbené a zosvetlené vlasy

Nový strih alebo zmena farby vlasov je vždy dobrodružstvom. Farbíte si vlasy sami doma, pomôže vám s tým dobrá kamarátka, alebo navštevujete profesionálny kadernícky salón? V každom prípade treba myslieť na to, ako sa o čerstvo zafarbené vlasy budete starať.

Ani trvácna farba nezostane rovnaká celé mesiace. Zvykne sa vymývať, blednúť a stráca lesk. Nezáleží pri tom na odtieni, ktorý zvolíte. Ak si vlasy zosvetľujete, môžete sa stretnúť s iným problémom. Vlasy budú suché a začnú chytať žlté alebo oranžové odlesky. Ako sa teda starať o farbené vlasy, aby vydržali dlho krásne?

Po farbení semi-permanentnou farbou

Tieto farebné prelivy zanechajú vo vlasoch pigment, ale nevytiahnu prirodzenú farbu vašich vlasov. Môžete ich striedať veľmi často a zoženiete ich v množstve odtieňov. Nevýhodou ale je, že sa rýchlo vymývajú.

Neumývajte si ich príliš často

Šampón vytiahne farbu z vlasov po každom umytí. Ak si vlasy umyjete každý deň, semi-permanentná farba zmizne už do dvoch týždňov. Miesto bežného umytia vyskúšajte suchý šampón. Vlasom dodá sviežosť.

Umývajte ich studenou vodou

Horúca voda otvára štruktúru vlasov a dovolí pigmentu, aby sa z nich jednoducho vymyl. Farbené vlasy preto umývajte studenou vodou. Vďaka nej farba viac vydrží a vlasy budú lesklé.

Stavte na farebný kondicionér

Ak používate farbu, ktorú je možné riediť s kondicionérom, pridajte malé množstvo zvoleného odtieňa do vášho bežného kondicionéru. Vlasom tak dodáte novú dávku farby po každom umytí.

Po farbení permanentnou farbou

Trvácne farby najskôr odfarbia vašu prirodzené vlasy a následne do nich vložia farebný pigment. Tieto farby zvyknú blednúť hlavne v prípade, že máte slabé, suché a poškodené vlasy.

Farbené vlasy
Permanentné farby na vlasy môžu stratiť lesk a vyblednúť.

Používajte masky na vlasy

Hydratačné masky na vlasy sú skvelým spôsobom, ako vlasy udržať zdravé a lesklé. Používajte ich aspoň raz týždenne. Alternatívou sú aj prírodné oleje, napríklad kokosový olej. Ten môžete vo vlasoch nechať počas celej noci.

Vyhnite sa tepelnej úprave vlasov

Čím viac fénovania, kulmovania a žehlenia vaše vlasy podstúpia, tým viac sa budú lámať a štiepiť. Používajte prípravky na ochranu pred teplom zakaždým, keď sa rozhodnete vlasy upraviť týmto spôsobom.

Zvoľte správny šampón

Vyberte šampón určený na farbené vlasy, napríklad s obsahom kofeínu alebo keratínu. Pomôžu vám posilniť zafarbené vlasy a zároveň ušetria farebný pigment pre vymývaním.

Po zosvetlení vlasov

Či ste sa rozhodli ísť na blond, alebo vlasy nafarbiť na svetlejšiu farbu, než je vaša prirodzená, čelíte rovnakým problémom. Odfarbené vlasy sú mimoriadne oslabené a zvyknú sa vysúšať. Aj ten najkrajší blond odtieň sa časom premení na teplú, takmer žltú farbu. Ako tomu predísť?

Používajte fialový šampón

Fialový šampón odstráni žlté odlesky z vlasov. Nemusíte sa báť, že by vaše vlasy skutočne zafarbil na fialovo. Postará sa len o to, aby bol tón farby chladnejší.

Pozor na alkohol

Na suché a poškodené vlasy by ste nemali aplikovať prípravky s obsahom alkoholu. Ten ich vysuší ešte viac. Spreje na vlasy, tužidlá a iné fixačné prípravky používajte iba striedmo. Opatrne aj s toaletnými vodami a parfumami – nikdy ich nestriekajte na vlasy.

Chráňte sa pred slnkom

Aj tu platí, že suché a oslabené vlasy môžu dopadnúť veľmi zle. Počas leta dávajte pozor na slnečné lúče, predovšetkým v prípade, že trávite čas pri mori alebo v bazéne. Mokré vlasy sú slnečným žiarením poškodené jednoduchšie.


  • Komentáre

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
  • Podobné články
0
Blogerky píšu Novinky

Recept Lenivej kuchárky: špaldová bábovka

0
Novinky Strava Zdravie

Bezlepkový život – dobrovoľne alebo nasilu?

0
Dizajn Interiér Novinky

Viete, čo je Wabi-sabi – interiérové trendy pre rok 2018

Navigácia

Magazíny