Ako vybrať slnečné okuliare pre vašu tvár

Dobrý pár slnečných okuliarov dokáže zdokonaliť váš celkový vzhľad aj keď máte na sebe iba klasické modré rifle a biele tričko. Slnečné okuliare sú v prvom rade nutná ochrana pred slnečnými lúčami v letných, ale aj zimných mesiacoch. Okrem toho sú aj módnym doplnkom, na ktorý nedajú mnohé ženy dopustiť.

V každom obchode dnes nájdete stovky až tisíce rôznych rámov okuliarov. Nie každý rám sa však hodí ku každému typu tváre.

Štvorcová tvár

Výrazná čeľusť, ktorá je približne rovnako široká ako čelo? Toto je definícia štvorcovej tváre. Výrazná čeľusť odpútava pozornosť od brady, ktorá nie je jasne definovaná. Ak má vaša tvár tieto charakteristické znaky, mali by ste zvoliť slnečné okuliare, ktoré majú okrúhle rámy. Vďaka tomuto kontrastu uberiete trochu z ostrých čŕt vašej tváre. Ideálne sú lenonky, pilotky, ale aj obyčajné okuliare s hrubším okrúhlym rámom.

Štvorcová tvár
Štvorcovú tvár najlepšie zjemnia okrúhle slnečné okuliare.

Okrúhla tvár

Tvorí vaša tvár jeden veľký kruh? Pri okrúhlych tvárach sú najvýraznejšou črtou líca, ktoré bývajú bacuľaté. Ak na vašej tvári neviete nájsť veľa ostrých uhlov, patríte práve do tejto skupiny. Najvhodnejšie sú okuliare, ktoré sú hranaté, štvorcové alebo obdĺžnikové. Tieto okuliare vytvoria dojem, že vaša tvár je viac ostrá. Okrem toho, opticky predĺžia celú tvár.

Okrúhla tvár
Hranaté okuliare dodajú vašej tvári ostrejšie črty.

Dlhá a oválna tvár

Tvár, ktorá je výrazne dlhšia ako širšia a pripomína ovál. Vaše slnečné okuliare by nemali prekračovať šírku tváre, pretože by ju robili ešte chudšou. Slnečné okuliare by mali rozdeliť vašu tvár a nie predĺžiť ju. Ideálne je, aby pomer šírky a dĺžky okuliarov bol 1:1.

Oválna tvár
Pri oválnej tvári treba dbať na to, aby slnečné okuliare neboli širšie ako najširšia časť vašej tváre. V tom prípade by ju robili opticky ešte štíhlejšou ako už je.

Trojuholníková tvár

Pre trojuholníkovú tvár je najtypickejšia výrazná a ostrá brada. Šírka čela je výrazne väčšia ako šírka brady. Ideálne sú hranaté okuliare, ktoré dokážu zjemniť nepomer medzi šírkou čela a brady. Ak sú vaše črty jemnejšie, zvoľte menší tvar okuliarov. Ak máte bradu alebo výrazné prvky tváre, pokojne skúste veľké okuliare.

Trojuholníková tvár
Výrazné hranaté okuliare dodajú trojuholníkovej tvári viac symetrie.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Novinky Trendy

Šaty robia človeka! Kým budete na plese vy?

0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

8 vecí, ktoré stihnete ešte tento rok

0
Novinky Strava Zdravie

Úžasné účinky citrónovej vody

Navigácia

Magazíny