Aktuálne trendy v bývaní

Zariaďujete si domov, renovujete alebo si len chcete trošku vylepšiť bývanie? Máme pre vás aktuálne trendy v bývaní. Moderne, vkusne a s dôrazom na pohodlie, presne tak by mali byť zariadené naše domovy podľa dnešnej módy. Majú vytvárať pocit útulnosti a pohody, strohé, priam až kancelárske príbytky, už nie sú IN.

Obývačka, srdce domu

Obývačka je miesto, kde sa stretáva rodina, usadíme tu priateľov, s deťmi sledujeme televíziu. Aktuálny trend hovorí o leňoškách vo veľkom štýle. Formálne pohovky nechajte do kancelárie, do vášho srdca domu si doprajte široký a maximálne pohodlný gauč z plyšového mikrovlákna. Mal by vás s otvorenou náručou pozývať na posedenie, hranie hier či čítanie dobrej knihy.

Gauč by mal byť z mäkkých materiálov, komfort dodávajú vankúšiky
Gauč by mal byť z mäkkých materiálov, komfort dodávajú vankúšiky

Obľúbená staro-nová kombinácia

Páčia sa vám rustikálne stoly a obzriete sa po moderných stoličkách? Je to úplne v poriadku! Takéto kombinovanie starého a nového dnes letí a ak obdivujete oba štýly, neexistuje dôvod, aby ste ich nespojili. Dnes už dokonca aj nábytkárske spoločnosti ponúkajú nakombinované jedálenské zostavy, ktoré zaujmú v modernom príbytku.

Staré drevo, kam sa pozriete

Na povrchovú úpravu nábytku sa momentálne využíva vzhľad starého dreva. Môžete si vybrať svetlé i tmavé farby, každý odtieň má osobitý pôvab. Textúra dreva vyplaveného z mora sa využíva v kuchyni, obývačke ale aj na podlahách. Tento vzhľad dodáva domovu neoplakované teplo a je nadčasový.

Vzhľad starého dreva vyžaruje neopakovateľné teplo
Vzhľad starého dreva vyžaruje neopakovateľné teplo

Kombinácia farieb

Ak práve staré drevo nie je to vaše „pravé orechové“, môžete staviť na nesmrteľnú čierno-bielu kombináciu. Súčasný interiérový dizajn dokresľuje nábytok v čiernych a bielych tónoch kontrastnými doplnkami. Azda najpopulárnejšou farbou je tyrkysová, v ktorej môžete mať jednoduché obrazy, keramiku i vankúše a deky na pohovke. Pokiaľ dávate prednosť teplejším odtieňom – fantázii sa medze nekladú, zvoľte si však jeden farebný tón a toho sa držte.

Luxus vo vintage vani

Ak ste vyslovene moderný typ človeka, bez rozmýšľania siahnete po rohovej akrylátovej vani s masážnymi tryskami. Pre romantické duše je tu však trendová vintage vaňa so zdvihnutou opierkou chrbta a tvarovanými nožičkami. Vrcholom luxusu, ktorý je momentná veľmi obľúbený, je umiestnenie voľne stojacej vane do spálne.

Samostatne stojacu vaňu na nožičkách fektne skombinujete s vintage kohútikmi
Samostatne stojacu vaňu na nožičkách efektne skombinujete s vintage kohútikmi
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Starostlivosť o telo Zdravie

Spoznajte najnovšie trendy v prírodných antiperspirantoch

0
Móda Trendy

Inšpirácie outfitov na letné festivaly

0
Novinky Strava Zdravie

Smoothie či milkshake? To je otázka

Navigácia

Magazíny