8 vecí, ktoré stihnete ešte tento rok

Rok, ktorý sme si užívali o jeden deň dlhšie, sa pomaly chýli ku koncu. Ešte stále však ostáva pár dní na to, aby ste stihli dobehnúť všetko, čo ste odkladali na poslednú chvíľu. Nezáleží na tom, či ste racionálny alebo skôr emocionálny človek, musíte uznať, že posledné dni roka so sebou stále prinášajú štipku sentimentu a nostalgie. Veď všetko, čo robíme, je v tomto roku poslednýkrát.

Čítajte

Čakajú vás na poličke neprečítané knihy? Zima je ideálnym časom na čítanie. Dni sú krátke, skoro sa stmieva a do zimy sa chce málokomu. Pripravte si horúci čaj alebo varené víno, usaďte sa do obľúbeného kresla a vezmite do ruky knihu, ktorá už pomaly zapadáva prachom. Nechajte sa vtiahnuť do príbehu a uvidíte, že čas strávený pri kvalitnej knihe je na nezaplatenie.

Užite si pohodu pri knihe
Užite si pohodu naplno pri obľúbenej knihe

Choďte do kina

Ku koncu roka kiná vypúšťajú na svoje plátna filmy, na ktoré sa filmoví nadšenci tešia niekedy aj celý rok. Využite posledné dni v tomto roku a buďte medzi prvými, ktorí tie novinky uvidia. Či už patríte medzi milovníčky akčných filmov, sci-fi, thrilerov alebo nedáte dopustiť na romantiku či animáky, v tomto období si určite vyberie každá z vás. Alternatívou môže byť filmový maratón vašich obľúbených filmov.

Nakupujte v zľavách

Nemusíte čakať na novoročné zľavy, aby ste si uchmatli vysnívaný kúsok oblečenia. Mnohé nákupné centrá spúšťajú zľavové maratóny hneď po Štedrom dni. Riaďte sa tým, že Vianoce sú o rodine a pokojne prežitých dňoch. Po Vianociach ušetríte nielen peniaze, ale aj nervy, o ktoré by ste prišli počas hektického nakupovania.

Obehajte múzeá a galérie

Všeobecný kultúrny a historický prehľad bol v školských časoch nutnosťou a nemohli sme si vybrať, čo sa chceme učiť a čo nie. Teraz je len na vás, akú výstavu si vyberiete a ktorú expozíciu si v múzeu pozriete. Na svoje si prídu milovníci súčasného umenia, ale aj tí, ktorých viac oslovili minulé storočia. Keď si myslíte, že v sebe nemáte kultúrnu dušu, možno ju práve teraz objavíte.

Navštívte múzeá a galérie
Objavte v sebe umeleckú dušu a navštívte múzeá a galérie

Vychutnajte si vianočné trhy

Vianoce sa u mnohých začínajú otvorením vianočných trhov. Celým námestím sa nesie vôňa jedla a vareného vína, do toho hrajú koledy. Prejdite sa osvetlenými ulicami mesta s pohárom vína či punču v ruke a uvidíte, že sviatočná nálada sa na vás chtiac-nechtiac nalepí. Možno vás odrádzajú davy ľudí, ale aj to patrí k atmosfére. Potom si aspoň o to viac vychutnáte pohodlie domova.

Sumarizujte

Spíšte si zoznam dobrých a zlých vecí, ktoré vám rok 2016 priniesol. Spomínajte, smejte sa, plačte. Kúpte si fotoalbum a založte si doň fotky z dovolenky. Uplynulých 366 dní si zaslúži zhrnutie. Možno máte pocit, že vo vašom živote sa v poslednom roku veľa vecí nezmenilo, ale nakoniec zistíte, že aj tie maličkosti stáli za to.

Spíšte si, čo vám tento rok priniesol
Spíšte si všetko, čo vám tento rok priniesol

Upratujte

Doma aj v duši. Také koncoročné upratovanie je skvelým záverom roka. Nekompromisne zo skrine vyhádžte oblečenie, ktoré ste tam celý rok nechávali s myšlienkou “veď možno raz”. Veľké upratovanie je zároveň výbornou psychohygienou, pri ktorej sa odreagujete a načerpáte nové sily. Nemusí sa to týkať iba priestorov. Upratať si môžete aj vzťahy alebo svoje vlastné myšlienky a pocity. Vytiahnite prachovku a vstúpte do nového roka s čistým štítom.

Potešte niekoho

Zastavte sa a pomôžte babičke s nákupom, podržte dvere susede s kočíkom, usmejte sa na bezdomovca a hoďte mu pár centov. Alebo urobte radosť rodine a uvarte im obľúbené jedlo. Nezabúdajte ani na seba, vaše vlastné potešenie by malo byť na prvých priečkach. Nech vkročíte do ďalšieho roka ešte spokojnejšia.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Starostlivosť o telo Zdravie

Je opaľovanie sa zdraviu prospešné alebo práve naopak?

0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

Tip na knihu: Sedem minút po polnoci

0
Móda Trendy

Ako správne nosiť pásiky?

Navigácia

Magazíny