Svieža a zdravá pleť aj v zime. Ako na to?

Mínusové teploty, suchý vzduch a viac vrstiev oblečenia – to sú faktory, ktoré našej pokožke v zimných mesiacoch neprospievajú. Telo máme len jedno a určite nikto z nás nechce, aby v zime trpelo. Doprajte v tomto období pokožke starostlivosť, ktorú si zaslúži a poriadne sa rozmaznávajte.

Krémujte, krémujte, krémujte

Prvým a najdôležitejším pravidlom je pravidelné krémovanie pokožky. Myslite na to, že chrániť treba nielen tvár a pery, ale aj ruky a celé telo, ktoré skrývame pod vrstvami oblečenia. Už dávno neplatí, že v zime by sme sa mali vyhýbať hydratačným krémom. Dnes máte na výber z množstva kvalitných krémov, ktoré sú šetrné k pokožke a chránia ju pred mrazom.

Najúčinnejšími bojovníkmi proti mrazu sú krémy s olejovými zložkami alebo nočné krémy, ktoré v sebe skrývajú viac mastných zložiek a výživných látok. Mastná pleť v lete mnohým ženám spôsobuje problémy. V zime si však vyžaduje menej starostlivosti, pretože obsahuje viac mazových žliaz ako iné typy pleti a boj s mrazivým počasím zvláda oveľa lepšie.

Aj v zime treba dbať na dostatočnú hydratáciu pleti.
Aj v zime treba dbať na dostatočnú hydratáciu pleti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chráňte sa pred slnkom

Zimné slnko môže pokožke uškodiť rovnako ako jeho horúce letné lúče. Doprajte svojej pokožke poriadnu ochranu pred slnkom aj v zime. Červené, mrazom vyštípané líčka môžu na mužov pôsobiť zvodne, ale v zime sú tiež prejavom popraskaných žiliek a vysušenej pokožky.

Ak sa vyberiete na hory, nezabudnite na krémy s ochranným UV faktorom. Slnečné lúče sú vo vyššej nadmorskej výške intenzívnejšie. Ostré slnko sa odráža od ľadu a snehu a preniká aj cez mraky. Spálenie tváre hrozí aj vtedy, keď teplota klesá pod nulu a nám sa zdá, že slnko nehreje tak ako v lete.

Chráňte sa pred slnkom - aj v zime môže uškodiť.
Chráňte sa pred slnkom – aj v zime môže uškodiť.

Hydratujte aj zvnútra

V horúcich mesiacoch je pre nás pitný režim samozrejmosťou, no s príchodom zimy na to zabúdame. Telo však aj teraz potrebuje hydratáciu rovnako ako v lete. Smäd pokožky v mrazoch zaženiete vodou, ale aj teplými čajmi. Tie rozohrejú celý organizmus a upokoja mrazom skrehnutú pleť.

Ideálnym spoločníkom na prekrvovanie pokožky je čaj z čerstvého zázvoru, ktorý pôsobí aj ako prevencia proti nachladnutiu. K dlhým zimným večerom neodmysliteľne patrí aj škorica. Väčšinou sa nám spája s pečením a vareným vínom. Skúste však zaliať dve polievkové lyžice škorice vriacou vodou, pridajte med a chutný čaj je na svete. Ak vás trápia studené nohy a ruky, siahnite po čaji z listov ginka. Výborne prekrví celé telo a navyše pozitívne vplýva na pamäť.

Čaj z čerstvého zázvoru zahreje celé telo.
Horúci čaj z čerstvého zázvoru zahreje a prekrví celé telo.

Radšej sprchu ako kúpeľ

Dlhý a horúci kúpeľ pokožku vysušuje, preto by sme radšej v mrazivom období mali uprednostniť teplú sprchu. Koža je v zime dehydrovaná z neustáleho nosenia oblečenia a suchého vzduchu, takže horúca voda jej v tomto období ešte viac ubližuje. Aj po sprche myslite na poriadne krémovanie celého tela, najlepšie špeciálnymi mliekami pre atopikov. Sú určené na extrémne vysušenú pokožku, na ktorej zanechávajú ochranný film. Nahradiť ich môžete aj obyčajným kokosovým olejom či kozmetickou vazelínou.

Pokožka sa vám za pravidelné krémovanie odvďačí svojou hebkosťou.
Pokožka sa vám za pravidelné krémovanie odvďačí svojou hebkosťou.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dizajn Interiér Novinky

Poznáte pravidlá severských interiérov?

0
Novinky Strava Zdravie

Veľká raňajková dilema: čo áno a čo nie?

0
Strava Zdravie

Sezónne septembrové recepty

Navigácia

Magazíny