Šaty robia človeka! Kým budete na plese vy?

Tohtoročná plesová sezóna už pred nami tradične otvorila svoje dvere Plesom v opere. Slovenská smotánka sa predviedla v prekrásnych róbach a teraz prichádza váš čas. Oslňte na parkete plesovým outfitom a inšpirujte sa róbami svetových návrhárov priamo z móla. Nebojte sa vykročiť z davu a ukážte, že máte vlastný štýl a viete, čo sa nosí. Sezóna bálov je len raz do roka, takže máte jedinečnú šancu zapôsobiť. S našimi radami to zvládnete na výbornú.

Nestarnúca klasika

Nechcete riskovať a radšej uprednostníte klasiku? Stavte na nestarnúce farby a strihy, ktorými nič nepokazíte. V čase, keď chce každý pôsobiť vyzývavo a extravagantne, sa dá zaujať práve jednoduchými šatami. Tie môžete ozvláštniť doplnkami, ale pozor! Ani s tými to netreba preháňať. Zvoľte radšej jeden výrazný kúsok, ktorý upúta pozornosť. Inšpirujte sa jednoduchou róbou vo výraznej červenej farbe so zaujímavými detailmi, vďaka ktorej sa môžete premeniť na zvodnú femme fatale.

Výrazná červená je klasika
Výraznou červenou farbou nič nepokazíte, práve naopak.

Jemná erotika

Rozhodli ste sa, že tento rok budete na plese nenápadne provokovať? Aj v tomto prípade však platí, že menej je niekedy viac. Medzi tým, čo je vkusné a čo už vulgárne a nevhodné je často veľmi tenká hranica. Vyberte si, či chcete šokovať šatami, doplnkami alebo mejkapom. Nekombinujte extravagantný strih s výraznou látkou a nápadné doplnky s bohatým účesom. Vyrazte konkurencii dych a siahnite po šatách, ktoré odhaľujú tak akurát. Zvyšok nechajte na predstavivosti okolia.

Výrazný strih šiat si získa okolie
Jeden výrazný prvok stačí na to, aby si vás všetci zapamätali.

Dievčensky nevinná

Drieme vo vás romantická duša? Neskrývajte ju v sebe a ukážte svetu, že beznádejné romantičky ešte nevymreli. Jemné pastelové farby, motívy kvetov či široké princeznovské sukne sú pre vás ako stvorené. Romantiku skvele podčiarknú nenápadné detaily v podobe jemných doplnkov, čipky alebo volánov. Ak chcete pôsobiť nevinne žensky, vyhnite sa kombinácii hlbokých výstrihov a výrazných rozparkov, ktoré viac ukazujú ako zahaľujú.

Pastelové farby pre romantickú dušu
Široké sukne a jemné farby sú ako stvorené pre romantickú dušu.

Trblietavá elegancia

Nebojte sa šokovať a prineste na parket trochu lesku. Metalické odlesky a flitre na šatách či doplnkoch vládnu plesom už niekoľko sezón. Všetko trblietavé zaručene priťahuje pozornosť a spája sa to s luxusom. Ak máte odvahu, môžete hneď siahnuť po šatách, ktoré sa budú ligotať celé. Tým menej odvážnym však bude stačiť pár trblietavých prvkov. Hlavne sa do ničoho nenútťe. Najdôležitejšie je, aby ste sa vo svojej koži cítili pohodlne a aby ste si večer užili.

Flitre a trblietky sa stále nosia
Aj tento rok zaujmete metalickými odleskami a trblietkami.

Kráľovná noci

Temné tóny, dymové líčenie a výrazný rúž. Aj to je kombinácia, ktorou zaujmete a neostanete nepovšimnutá. Inšpirujte sa gotickým obdobím a vkročte do tanečnej sály ako kráľovná noci. Masívne topánky, výrazné čierne linky a hrubé obojky na krk však pokojne nechajte doma. Premeňte sa na éterickú bytosť a vsaďte na overenú čiernu klasiku, ktorú stačí doplniť o čipku a priehľadný šifónový materiál.

Čierna elegancia pre skutočnú kráľovnú
Nebojte sa temnoty, na šatách vám neublíži.

Neprehliadnuteľné farby

Srší z vás veselá nálada a nákazlivá energia kamkoľvek vstúpite? Držte sa toho aj pri výbere plesovej róby. Pri voľbe pestrých farieb však treba myslieť aj na typ postavy, tón pleti a farbu vlasov. Môžete staviť aj na farebné topánky a kabelku, nesmú byť však rovnakej farby ako šaty. Nepomýľte si ples však s maškarným bálom a radšej sa poraďte s niekým, komu naozaj dôverujete.

Výrazné farby vás oživia
Žiarivé farby dokonale podčiarknú energickú a veselú osobnosť.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módny seriál Novinky

Ikonická Céline pre nadčasovú ženu

0
Novinky Šport Zdravie

Pevné telo a čistá myseľ s jogou a s pilatesom

0
Móda Novinky Tipy a inšpirácie Trendy

Ako vybrať slnečné okuliare pre vašu tvár

Navigácia

Magazíny