Veľký svadobný špeciál – vysnívaná kytica

Výber kytice je pre nevesty rovnako dôležitý ako výber šiat, topánok, výzdoby, kaderníčky… Mnohé ženy si plánujú svadbu do najmenších detailov už od dievčenských čias, iné zasa riešia potrebné veci prvýkrát priamo za pochodu. Každá nevesta však chce byť počas svojho veľkého dňa najkrajšia. Módne trendy neobchádzajú ani svadobné kytice. Vybrali sme pre vás najkrajšie svadobné kytice, vďaka ktorým bude váš romantický deň nádherný a nezabudnuteľný.

Trendy svadobných šiat na rok 2017 sme vám priniesli už skôr. K šatám nepochybne patrí aj dokonalá svadobná kytica. Kvetinárku dopredu oboznámte so svojou presnou predstavou. Môže sa stať, že vás bude od vysnívanej kytice odhovárať. Stojte si za svojím, je to predsa vaša svadba, ktorú si plánujete dlhé mesiace. Môže vás však prekvapiť cena svadobnej kytice, ktorá sa vo väčšine prípadov výrazne líši od klasických “narodeninových” kytíc.

Tón v tóne

Prispôsobte kyticu výzdobe. Alebo výzdobu kytici. Myslite aj na maličkosti, ktoré budú v závere tvoriť veľký harmonický celok. Ak máte ružovú kyticu, aj výzdoba sály, prípadne záhrada, by sa mala niesť v podobných tónoch. Rovnako to platí aj pri iných farebných variáciách. Tradičné kytice patria medzi najobľúbenejšie a väčšinou sa líšia iba farbou či veľkosťou. Medzi najobľúbenejšie kombinácie patria ružové alebo fialové kvety s bielymi a krémovými.

Svadba a ružová kytica
Najobľúbenejšie svadobné kytice hrajú ružovými a fialovými tónmi. Foto: Pinterest

Dary lúky

Stále väčším trendom sa stávajú kytice zo sezónnych kvetov. Teraz máme na mysli všetky lúčne a poľné kvety, ktoré budúce nevesty kedysi zbierali svojim mamičkám pre radosť. Pre niekoho môžu takéto kytice pôsobiť chaoticky a vôbec nenavodzujú dojem svadobnej kytice, ale verte, že moderné nevesty ich milujú. Sú ako stvorené na exteriérovú svadobnú hostinu a perfektne doladia svadobné šaty v boho štýle.

Svadba a boho kytica
Bohémske nevesty bez váhania siahnu po kytici z lúčnych kvetov. Foto: Pinterest

Za slnkom

Pridajte k bielej svadobnej paráde trochu farieb v podobe slnečníc. Výrazná žltá kytica s veľkými slnečnicami očarí všetkých svadobných hostí. Možno to budete práve vy, kto udá nový trend vo vašom okolí. Nehovoriac o tom, že slnečnice sú naozaj fotogenické kvety. Keď si k takejto kytici vyberiete aj správneho fotografa, ktorý sa rád pohrá so svetlom, na svoj svadobný deň D budete ešte dlho spomínať.

Svadobná kytica a slnečnice
Svadobná kytica zo slnečníc rozžiari aj upršaný svadobný deň. Foto: Pinterest

Nežná klasika trochu inak

Usporiadané ruže, pivónie, georgíny či frézie vystriedala divoká kytica. Podobne ako pri lúčnych kvetoch môže na niekoho pôsobiť neusporiadane a “narýchlo”, ale šikovná kvetinárka dokáže aj takúto kyticu vytvoriť absolútne dokonale. Svadobné kytice v takomto štýle sú jasným dôkazom toho, že aj chaos, neusporiadanosť a divokosť môže v konečnom výsledku pôsobiť elegantne a luxusne.

Svadobná kytica a klasika
Svadobná kytica z tradičných kvetov môže nabrať túto sezónu moderný vzhľad. Foto: Pinterest

Bonus: Kytice slávnych žien

Nevesta bez kytice akoby ani nebola nevestou. Veľmi dobre to vedia aj známe ženy po celom svete, ktoré povedali svojím vyvoleným mužom osudové áno. Ktorú kyticu by ste neváhali chytiť?

Pippa Middleton pred pár dňami kráčala k oltáru s jednoduchou malou kyticou.

Hviezda Twilight ságy a seriálový upír si pred pár rokmi sľúbili lásku a teraz čakajú bábätko.

Sajfa a jeho vyvolená Veronika si svoje áno povedali minulý rok. Dnes už pani Cifrová držala krásnu elegantnú kyticu.

Dominika Cibulková si pred rokom vo veľkom štýle vzala svojho dlhoročného partnera Michala Navaru.

Babsy Heribanová mala v krásnej kytici ukrytého zlatého jednorožca.

Nebojte sa osloviť svadobnú agentúru, ktorá za vás vybaví všetko od kytice po darčeky pre svadobných hostí. Energické a samostatné nevesty si všetko dokážu vybaviť samy, ale nie každý má toľko energie na rozdávanie. Zvážte preto vopred, či zvládnete svadbu naplánovať len s pomocou svojho vyvoleného a najbližších alebo sa obrátite na profesionálov.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

8 vecí, ktoré stihnete ešte tento rok

0
Móda Novinky Trendy

Šaty robia človeka! Kým budete na plese vy?

0
Novinky Relax Šport Zdravie

Joga hýbe svetom. Rozhýbe aj vás?

Navigácia

Magazíny