Ako správne nosiť pásiky?

Pásikavé oblečenie patrí už pár rokov ku základným kusom šatníka každej ženy, ale aj muža. Hlavne v letnom období predstavujú neoddeliteľnú súčasť, veď nie nadarmo sú pásiky spájané s oblečením námorníkov.

Ako ich nosiť? Táto otázka je úplne na mieste, keďže pásiky, hoci sú priateľom takmer každej ženy, vedia na vašej figúre napáchať aj poriadnu škodu. Kedy a kam si môžete dať aký typ pásikov, sa dozviete v našom článku.

Pásikavý overal
Pásikavé overaly sú hitom tohto leta.

Keď obtiahnuté, tak úzke

Pokiaľ ide o obtiahnuté oblečenie, ako napríklad šaty, sukne a podobne, zvoľte radšej užšie pásiky. Tenký typ pásikov pôsobí na obtiahnutom oblečení lichotivejšie. Pri oblečení, ktoré je široké a neobopína vaše telo, môžete bez obáv zvoliť široké pásiky. Je menšia pravdepodobnosť, že vás budú opticky zväčšovať.

Obtiahnuté pásiky
Obtiahnuté pásikavé šaty zvýraznia ženské krivky.

Vyhnite sa pásikom počas fotenia

Ak máte v pláne sa fotiť, obíďte pásiky širokým oblúkom. Pokiaľ sa fotí na nekvalitný fotoaparát, často dochádza k digitalizácií pásikov a výsledné fotografie pôsobia zvláštne. Fotografie, ktoré nie sú následne upravované nevyzerajú tak dobre, ako vyzerá realita. Takže pokiaľ nechcete na vašich fotkách vyzerať ako optický klam, pásiky nechajte v skrini.

Vertikálne alebo horizontálne?

Vertikálne pásiky sú najvhodnejšie pre nohavice. Nielenže budú vaše nohy opticky predlžovať, ale ich aj zoštíhlia. Naopak horizontálne pásiky sú najtypickejšie pre vrchné časti oblečenia, ako sú tričká, svetre a saká. Pri sukniach je odpoveď na túto otázku dvakrát áno. Sukne sú ideálne pre akýkoľvek typ pásikov. Nebojte sa kombinácií viacerých hrúbok, ale aj vertikálnych a horizontálnych pásikov na jednom kuse oblečenia. Tieto bláznivé kombinácie dodajú inak obyčajnému outfitu zaujímavosť.

Vertikálne pásiky
Vertikálne pásiky na nohaviciach opticky predlžujú nohy.

Nemusí to byť len modro biele

Nezabúdajte, vy nie ste námorníčka. Klasické modro biele pásikavé tričká sú dnes už úplne bežné. Skúste sa trochu odlíšiť. Frebné pásiky sú vždy dobrý nápad. Nehanbite sa a kľudne si vyberte dúhovo pestré oblečenie. Viac farebné pásiky nosia momentálne aj mnohé svetoznáme modelky.

Farebné pásiky
Nebojte sa farebných kúskov.

Neprežeňte to

Pásik sem, pásik tam. Áno, kombinovať pásikavý top s pásikavými nohavicami a sukňou je v mnohých prípadoch fajn. Avšak, ak k tomu pridáte pásikavé topánky, klobúk a tašku, stanú sa z vás chodiace pásiky. Nechajte vašim, ale aj okoloidúcim očiam oddýchnuť. Pri kombinácií vzoru so vzorom sa vždy treba zamyslieť, či je to správna voľba. Pokiaľ bude váš top aj nohavice príliš splývať, môže sa stať, že si váš ľudia pomýlia s športovým rozhodcom alebo väzňom. A to predsa nikto nechce.

Rôzne typy postavy – rôzne typy pásikov

Pri tomto type oblečenia treba brať veľký ohľad na vašu figúru. Všetci vieme, že pásiky rozširujú. Pokiaľ máte plnšie krivky, snažte sa vyhýbať horizontálnym pásikom, ktoré vaše krivky ešte zväčšia. Chudšie typy sa nemusia pri výbere obmedzovať.

Pásiky dokážu postavu predĺžiť, zoštíhliť, ale naopak aj spraviť širšou. Pri výbere pásikavých kúskov treba zvažovať mnohé faktory. Pokiaľ nechcete vyzerať ako rozhodca, väzeň alebo optický klam, inšpirujte sa našimi odporúčaniami a radami. Ku čierno bielym a modro bielym pásikom si nezabudnite dať aj červený rúž, ktorý s nimi vyzerá fantasticky.

Červený rúž
Červený rúž dodá vášmu outfitu ženský dotyk.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

5 halloweenskych kostýmov pre single aj páry, ktoré môžeš očakávať na každej párty

0
Móda Módny seriál Novinky

4 slovenské fashion značky, ktoré sa oplatí poznať

0
Móda Módny seriál Novinky

Ikonická Céline pre nadčasovú ženu

Navigácia

Magazíny