Základy šatníka – džínsy

Kedysi symbol rebelov, dnes univerzálny kúsok v každom šatníku. Reč je o nesmrteľných džínsoch, ktoré od svojho zrodu v roku 1871 neustále menia podobu. Jedno však ostáva rovnaké – džínsy sú ikonický kúsok oblečenia, ktorý rozhodne nestráca na popularite.

Tmavé, svetlé, skinny, široké, boyfriendy, s vysokým pásom, so zaujímavým detailmi… z toľkého výberu džínsov sa nejednému človeku zatočí hlava. Ako si vybrať ten správny strih, ktorý bude lichotiť vašej postave? A k čomu džínsy nosiť? Pripravili sme pre vás malého sprievodcu vo veľkom svete džínsov.

Ako uliate

Džínsy vám musia sadnúť, to snáď nemusíme pripomínať. Neexistuje jedna univerzálna rada, podľa ktorej si vybrať dokonalé rifle. Mali by ste sa riadiť svojou postavou, ale aj prvý dojem je dôležitý. Vezmite si do kabínky viacero strihov a farieb a skúšajte. Nezúfajte, keď sa vám nepošťastí hneď v prvom obchode. Možno vám jednoducho nesedí strih danej značky. Za univerzálny strih džínsov sa však považuje regular fit, ktorý pristane každej postave.

Džínsy a strih
Strih regular fit sadne každej postave.

Džínsy nie sú nuda

Ak viete, s čím jednoduché džínsy skombinovať, môžete vyzerať každý deň inak. Jeden kúsok sa dá nosiť na mnoho spôsobov. Do práce si k rifliam oblečte bielu košeľu a elegantné topánky. Na poobednú prechádzku alebo nákup lodičky vymeňte za tenisky a vyhrňte spodok džínsov. Zhoďte košeľu a dajte si pohodlné tričko alebo zaujímavý top. Stačí pár malých zmien a z elegantného outfitu s džínsami sa za pár sekúnd dostanete do svojej komfortnej zóny.

Džínsy a elegancia
Aj s džínsami dokážete vytvoriť krásny elegantný outfit.

Denim s denimom?

Prečo nie. Možno sa budete cítiť trochu kovbojsky, ale zároveň budete vyzerať štýlovo. Pohrajte sa s farbou džínsoviny a kombinujte rôzne odtiene modrej. Ak máte pocit, že to je na vás až priveľa modrej, skombinujte biele alebo čierne denimové nohavice s modrou košeľou. Pri kombinácii modrej džínsoviny na nohaviciach a košeli či bunde však zabudnite na džínsové topánky, kabelku, klobúk alebo iný doplnok.

Diera do sveta

Niektorí ich odcudzujú, iní zase milujú. Reč je o rifliach, ktoré si obľúbili najmä mladšie ročníky a tí starší len nechápavo krútia hlavou. Ak patríte medzi milovníčku street style, zamilujete si aj roztrhané džínsy. Dávajte si však pozor, aby ste ostali viac zahalené ako odhalené. Inak je možné, že sa na ulici stretnete s reakciou: “A teba kto prepadol?” “Ripped jeans” budete zbožňovať hlavne v letných horúčavách.

Džínsy a street style
“Ripped jeans” sa tešia obľube najmä u mladých ľudí.

Nepotrebujete mať v šatníku desiatky džínsov, ktoré ani nestíhate nosiť. Stačí mať pár kvalitných kúskov, ktoré dokážete skombinovať na viacero spôsobov. Nesmrteľné džínsy vám vytvoria nesmrteľný outfit, ktorým všetkých ohúrite.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Zdravie

5 vecí, ktoré sa zmenia vo vašom živote, keď obmedzíte sociálne siete

0
Novinky Starostlivosť o telo Zdravie

Hrošia koža na pätách je out. Takto sa jej zbavíte

0
Strava Zdravie

Je pravidelné pitie kávy prínosné alebo si ním iba škodíme?

Navigácia

Magazíny