Chcete byť in? Vráťte sa k folklóru!

Nie, nechceme od vás, aby ste sa navliekli do kroja a takto išli do práce. Je však fajn spomenúť si na krásne slovenské tradície a vniesť kúsok z nich do našich životov. Túto sezónu sa módni návrhári opäť vracajú k folklóru a zo zabudnutia vyťahujú motívy, výšivky, vzory, materiály… Skúste popátrať v skriniach starých materí a možno objavíte nejaký kúsok, ktorý vám budú všetci závidieť.

Hovorí sa, že z minulosti sa treba poučiť a neopakovať ju. V prípade módnych trendov to však neplatí stopercentne. Túto sezónu módni návrhári vo veľkom recyklujú ľudové prvky a pridávajú ich na všetky kúsky oblečenia a doplnkov. Obnovte spolu s nimi krásne slovenské vzory a staňte sa neprehliadnuteľnou módnou ikonou.

Slovenský folklór a vzory
Slovenský folklór je bohatý na vzory, ktoré sa opäť vracajú do módy.

Folklór stále žije

Navštívte starkú na dedine, zamierte do jej skrine a určite nájdete kúsky oblečenia, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani svetoví dizajnéri. Folklór sa opäť dostáva na výslnie a všetky módne značky si to veľmi dobre uvedomujú. Slovensko sa navyše môže popýšiť krásnymi a prepracovanými výšivkami, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia.

Osviežte svoj outfit prvkami našich krojov a zmeňte sa na slovenskú devu. Už aj známe Slovenky vedia ako na to. Inšpirujte sa napríklad Tamarou Heribanovou, ktorá zažiarila na Plese v opere a lásku k slovenskému folklóru dáva pravidelne najavo. Ľudové motívy uznáva aj moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, misska Veronika Husárová, modelka Katarína Saganová či speváčka Celeste Buckingham.

Folklór a tradície
Návrat k tradíciám hlásajú aj známe Slovenky, pridajte sa k nim.

Originálna svadba

Mnohé svadby sú aj v súčasnosti plné tradícií a “čepčenie” je jednou z nich. Nevesta sa oblečie do kroja a na hlavu dostane čepiec. Keď sa vám táto myšlienka úplne nepozdáva, ale ctíte si tradície, zvoľte inú cestu – ľudový motív na svadobných šatách. Nevesty najčastejšie siahajú po vyšívanom opasku. Ak chcete byť zladená so svojím vyvoleným, uviažte mu vyšívanú kravatu. A hosťom pošlite pozvánky s folklórnym motívom.

Ľudové detaily

Máte pocit, že by ste sa v šatách s výšivkami cítili ako babička? Choďte na to pomaly. Vyšívané vrecko na košeli, jemná výšivka na rukávoch, golieri alebo zadných vreckách nohavíc. Vezmite kúsok oblečenia, ktorý ste na sebe nemali už celú večnosť a pustite sa do vyšívania. Výšivky inšpirované folklórom neobchádzajú ani doplnky a nájdete ich aj na kabelkách, topánkach, náušniciach a najmä brošniach.

Folklór a móda
Ľudové vzory nájdete na všetkých kúskoch oblečenia a doplnkoch.

Móda je nevyspytateľná a to, čo sa nosilo včera, už nemusí byť moderné dnes. Platí to aj opačne, veď móda sa recykluje a všetko staré sa opäť vracia. Ukážte, že ste hrdá na svoju krajinu a jej tradície. Folklór je opäť v kurze a keď vás v takomto originálnom kúsku uvidia babičky, určite sa potešia.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Novinky Tipy a inšpirácie Trendy

Ako vybrať slnečné okuliare pre vašu tvár

0
Móda Novinky PR články

Košele Stevula – darček pre každého muža

0
Starostlivosť o telo Zdravie

Bielenie zubov po domácky – áno alebo nie

Navigácia

Magazíny