Základy šatníka – červený rúž

Červený rúž je už dlhé roky symbolom ženskosti. Často sa spája s vášňou. Buďte femme fatale a zaujmite zmyselnými červenými perami.

Je niečo zmyselnejšie ako červený rúž? Matný, lesklý, tmavý, svetlý. Existuje nespočetne veľa odtieňov červených rúžov. Výber toho správneho závisí od danej príležitosti, vašej pleti a tiež vkusu. Červený rúž dodáva mnohým ženám pocit moci.

Zmyselnosť
Červený rúž a zmyselný pohľad idú ruka v ruke.

Už od nepamäti

Pred 5 000 rokmi si ako prví dávali na pery červenú farbu Sumeri. Vyrábali ju z rozdrvených kameňov a bieleho olova. Podľa legendy si Kleopatra pridávala do zmesi na červenú farbu aj rozdrvených chrobákov. Farba sa neskôr vyrábala z kvetov a včelieho vosku. V Egypte bol červený rúž znakom aristokracie, naopak v Grécku bol symbolom prostitúcie. Význam aj výroba červeného rúžu sa líšila z jedného obdobia a miesta na druhé. Počas stredoveku, keď mala veľkú moc cirkev, mali maliari zakázané zobrazovať červené pery. Červené rúže sa opäť dostali na svetlo sveta vďaka kráľovnej Alžbete I.. Od tejto doby sa stal červený rúž obľúbeným doplnkom mnohých žien.

Vyberte si ten správny

Už sa vám stalo, že ste videli krásny rúž na kamarátke, ale na vás vyzeral katastrofálne? Všetky to poznáme. Pri výbere niečoho tak výrazného, ako je červený rúž, treba dbať na správny odtieň, ktorý sa vám bude hodiť. Pokiaľ máte svetlejšiu pleť a nechcete aby rúž bil všetkým okoloidúcim do očí, zvoľte menej výrazné, ružovejšie odtiene. Počas dňa používajte menej výrazné odtiene a až na večer voľte výrazné sýte červené farby.

Odvážnosť
Matnejšie výraznejšie farby sú ideálne pre odvážne ženy.

Matný alebo lesklý? Odpoveď na túto otázku je už na každej z vás. Niektoré ženy preferujú počas dňa lesklé odtiene, aby sa od nich odrážalo slnko a vytvoril sa ligotajúci efekt. Ostatné ženy majú radšej matné zmyselné pery.

Rúž počas dňa
Počas dňa môžete zvoliť menej výrazný, takmer oranžový odtieň.

Marilyn a ďalšie osobnosti

Červený rúž si zamilovali mnohé slávne ženy. Kto by nepoznal slávnu fotku Marilyn Monroe v bielych šatách s červeným rúžom? Coco Channel povedala: „Ak si smutná, daj si viac rúžu a zaútoč.“. V súčasnosti sú hrdými nositeľkami červených rúžov ženy, ako Madona, Linda Carter, Taylor Swift, Angelina Jolie a mnohé ďalšie.

Marilyn
Marilyn vyzerala s červeným rúžom priam božsky.

V súčasnosti už, našťastie, nebudete za nosenie červeného rúžu obvinená z čarodejníctva alebo prostitúcie ako v minulosti. Červený rúž sa v priebehu rokov stal neodmysliteľnou súčasťou šatníkov žien a symbolom vášne a zmyselnosti.

Svadba
Červený rúž je ideálny aj na svadbu.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Novinky Trendy

New York Fashion Week – aj toto budeme nosiť budúcu jeseň

0
Relax Zdravie

Vyberte sa na prechádzku!

0
Relax Starostlivosť o telo Zdravie

Meditácia pre začiatočníkov

Navigácia

Magazíny