Zlatú trofej z „kávového šampionátu“ si odniesol Slovák

Milujete kávu? Je to veľmi príjemná závislosť. Vraví sa, že dať si kávu s priateľkou je najlepšia terapia na svete. Akú uprednostňujete? Z Brazílie, Kolumbie či z Indie? Možno vás prekvapí, že aktuálnym majstrom sveta v príprave kávy ja Slovák a vyhral s kávou, ktorá sa praží v Komárne.

Silná a špecifická aróma, jemne krémová konzistencia a chuť, ktorej jednoducho nemôžete odolať. Tak by sa určite dala opísať káva, ktorá prinesie prvenstvo v prestížnej súťaži World Aeropress Championship.

Najlepšia káva pochádza z komárňanskej pražiarne
Najlepšia káva pochádza z komárňanskej pražiarne

„Kávový šampionát“ sa konal v americkom meste Seattle a zúčastnilo sa ho 35 finalistov zo všetkých kútov sveta, ktorí zvíťazili v národných kolách. Zástupca zo Slovenska Lukáš Záhradník pochádza z Trnavy a reprezentoval komárňanskú spoločnosť, ktorá sa zaoberá pražením kávy.

Súťažiaci mali za úlohu pripraviť ten najúžasnejší nápoj, pričom boli obmedzený časovým limitom, alternatívnym spôsobom prípravy a všetci dostali rovnaký druh kávy – káva SL 28 pôvodom z Kostariky sa pestuje v Keni… A pozor! Praží sa v Komárne!

Kávu mali súťažiaci pripraviť pomocou prístroja Aeropress. Samotná receptúra nápoja a spôsob prípravy boli ponechané na účastníkoch šampionátu.

Lukáš Záhradník, víťaz World Aeropress Championship starostlivo preberal jednotlivé zrniečka kávy, ručne ich namlel a vytvoril kávu, ktorá porotcov oslovila. Voda, ktorá pri príprave kávy zohráva dôležitú úlohu, bola na šampionát získaná z vody Niagarských vodopádov, filtrovaná reverznou osmózou.

Nuž dámy, želáme vám, aby ste pili tú najlepšiu kávu na svete. Na Slovensku na to máme ideálne podmienky – kvalitnú kávu a majstra sveta v jej príprave. 🙂

 

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dizajn Interiér Novinky

Bývanie v štýle Provence

0
Novinky Starostlivosť o telo Zdravie

Strašiak pre každú ženu menom hallux valgus

0
Móda Novinky Trendy

Top trendy svadobnej sezóny 2018

Navigácia

Magazíny