SOS pre vaše vlasy po lete

Letu sme už dali definitívne zbohom. Zostali nám po ňom dve veci. Spomienky a suché vlasy. Čo s tým? Riešenie je jednoduché. Spomienky odložte do škatule a suché vlasy si ošetrite. Ale ako?

Leto sme si všetci nepochybne užili, no ak by naše vlasy vedeli hovoriť, možno by nám povedali niečo veľmi škaredé. Ak ste nepoužívali klobúk a vystavovali ich priamemu slnečnému žiareniu, nespálila sa len vaša koža, ale i vlasy. Počas kúpania v bazéne sa poriadne nabažili chlóru a slaná voda v mori im veru na kráse nepridala tiež. Navyše, drvivú väčšinu leta máme vlasy vypnuté v drdole. Pomsta však býva sladká a namiesto konskej hrivy máte na hlave seno – suché, polámané a krepovité. Poďme si vlasy spoločne rozmaznať a uložme ich do bavlnky.

Strihám, striháš, striháme

Z nepochopiteľných príčin túži mať každá žena dlhé vlasy. Strihanie je preto pre väčšinu neprípustné a po odstrihnutí 2 cm raz za rok sú schopné spustiť krokodílie slzy. Skúste sa odosobniť a skôr, než začnete na doslova mŕtve vlasy nanášať regeneračné balzamy, poproste kaderníčku, aby vám urobila nový strih. Okrem toho, že budete iná a zmenená, odstrihnete si všetky zničené a rozštiepené končeky.

strihanie-vlasov
Zbaviť sa zničených končekov je prvým krokom ku krásnym vlasom.

Aj kvety potrebujú vodu…

Na donekonečna opakovanú hydratáciu v rámci starostlivosti o pleť, ste si už iste zvykli. Platí to však aj pri vlasoch. Suchý a poškodený vlas je potrebné “nakŕmiť” výživou. Zaraďujeme sem rôzne kondicionéry či kúry, ktoré zakúpite v drogérii. Možnosť číslo dva sú masky vyrobené doma a možnosť číslo tri je špeciálna procedúra, ktorú vám šikovná kaderníčka aplikuje.

Odborníci sa zhodujú, že napriek tomu, že prírodné suroviny obsahujú obrovský zdroj výživných látok, pomôžu len dočasne. Po lete jednoducho potrebujete vlasy ostrihať a dodať im keratín alebo botox. Bližšie si o nich povieme o chvíľu. Ak ste sa rozhodli uprednostniť silu prírody a domáce zábaly, aj to je cesta – prírodnejšia a lacnejšia, a tu je pár tipov.

citron-s-vodou
Všestranné využitie citrónovej šťavy nám hrá do karát.
  • Citrónová šťava – Potrebujete zvýšiť lesk vlasov, odstrániť lupiny či poraziť masť, ktorá sa na nich vytvára príliš rýchlo? Vezmite si štandardný 3-decový pohár, odšťavte do neho jeden citrón a do zvyšku nalejte vodu. Vzniknutú tinktúru vtrite do celých vlasov (od korienkov po končeky), nechajte pôsobiť päťnásť minút, a potom si vlasy klasicky umyte so šampónom.
  • Banán – Vezmite jeden zrelý (nie prezrelý) banán, rozmixujte ho a vmiešajte doň pár kvapiek mlieka, aby vám vznikla ešte lepšia a voňavejšia kašovitá zmes, ktorú nanesiete tiež na celé vlasy a po dobe päťnásť minút si ich opláchnite vodou. Šampón nepotrebujete, pretože ovocné kyseliny banána sa vám tak môžu uvoľňovať vo vlasoch dlhodobejšie.
  • Olivový olej s medom – Do hrnčeka nalejeme tri lyžice olivového oleja a dve lyžice medu. To stačí? Áno, bohato. Túto lepkavú masku vtrite do vlasov, obmotajte si ich igelitovým vreckom a po dvadsiatich minútach si vlasy umyte šampónom. Ak budete túto procedúru opakovať dvakrát týždenne, vetu: “Mám suché vlasy,” už viac nebudete potrebovať vysloviť.
domáce zábaly
Vyrobiť si zdravú masku na vlasy pokojne môžete aj v pohodlí domova.

Keratín a botox

O botoxe ste už čo-to počuli. Viete, že vypĺňa vrásky, no čo to má s vlasmi? Nebojte sa, o klasický botulotoxín nejde. Je to len prezývka, ktorá naznačuje, že vaše vlasy budú vyzerať ako nové. Molekuly z tejto terapie prejdú do samotného jadra vlasu a následne vyplnia chýbajúce miesta vo vláknach vlasov. Vhodný je teda na oslabené vlasy práve po lete zo slnka či z neopatrného kefovania. Zmizne vám krepovitosť aj otravné elektrizovanie. Výsledok navyše vidíte ihneď.

Brazílsky keratín funguje na trochu inom princípe. Do vlasov sa zažehluje a stará sa aj o ich vyrovnanie. Je to čistý a prírodný produkt, ktorého hlavnou zložkou je proteín a práve z neho sa skladajú ľudské vlasy. Stručne povedané – dá do poriadku vaše letom unavené vlasy a poradí si aj s vlnitými vlasmi. Hladké a leské, presne také budete mať vlasy po takejto terapii. A, skoro by sme zabudli, hlavne zdravé. 🙂

keratin
Keratín spevní vlasové vlákno a zároveň vám zaručí efekt vyžehlených vlasov.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Novinky Trendy

Chcete byť in? Vráťte sa k folklóru!

0
PR články

Happy Foto už na cloude

0
Relax Starostlivosť o telo Zdravie

Meditácia pre začiatočníkov

Navigácia

Magazíny