Farby Vianoc

Aj vy sa už neviete dočkať, kedy prídu Vianoce a vy si po šialenom tempe konečne oddýchnete, zaspomínate na uplynulý rok, strávite spoločné chvíle s najbližšími a doprajete si chutné jedlo a maškrty bez výčitiek? Advent je tu, a tak je najvyšší čas začať rozmýšľať nad štýlom a farbami, v ktorých sa bude odohrávať váš najkrajší sviatok v roku. Držíte sa tradičných farebných kombinácií, zdobíte vianočný stromček podľa najnovších trendov alebo ste kreatívna duša, ktorá zverí výzdobu svojej fantázii? Ak chcete nabrať inšpiráciu a dozvedieť sa, aké sú tohtoročné trendy vo vianočnej výzdobe, ste na správnom mieste.

Farby, trendy a kombinácie

Kombinácie kovov

Aktuálne sú veľmi populárne kombinácie kovových prvkov a ich odtieňov. To, čo sa nám kedysi zdalo nepredstaviteľné a nevhodné, je teraz IN. Kombinácia strieborných a zlatých ozdôb krásne ukáže, ak ju vhodne doladíte čiernou farbou.

Zlatý vianočný stromček
Skúste skombinovať zlaté vianočné ozdoby so striebornými v rôznych odtieňoch a výsledok očarí nielen vás.

Zliatiny medi – mosadz a bronz – spolu s ružovým zlatom nádherne vyniknú na vianočnom stromčeku, štedrovečernom stole či adventom venci, v kombinácii s bielou farbou.

Vianočné ozdoby v bronzových odtieňoch
Biele ozdoby spolu s odtieňmi bronzovej sú jedným z tohtoročných hitov a ich kombinácia je pôvabná.

Farby roku

Na záver roka, si bledoružová a bledomodrá pastelová farba, zaslúžia pompéznu rozlúčku. Na vianočné dekorácie a výzdobu použite rôzne odtiene bledomodrej/bledoružovej alebo ich perleťový efekt. Skvele sa dopĺňajú so šedou farbou a vhodné sú aj v kombinácii s čiernou.

Luxusný šmrnc bledoružovej a bledomodrej dodáte, ak ich vhodne doladíte kryštáľom, perlami či striebrom. Krásne ukážu aj s prírodnými materiálmi a doplnkami.

Adventný veniec vo farbe roka
Farba roka, šedá farba a adventný veniec – pôsobivé spojenie.

Prírodné materiály a prvky

Pre milovníkov prirodzených naturálnych prvkov máme skvelú správu. Hitom tohto roka je aj výzdoba živými kvetmi, vetvičkami a ozdobami zvieratiek z prírodných materiálov. Hľadajte alebo vyrobte si veveričku, srnku či vtáčika zo šišiek, rákosia, vetvičiek, konárikov a prírodných textilných materiálov.

Prírodné materiály skvele ladia s výraznou limetkovou a čokoládovou, ale aj so zlatou farbou.

Stolovanie v prírodnom duchu
Z nazbieraných šišiek, vetvičiek či byliniek, viete urobiť čarovné prestieranie.

Originálne tipy

Skombinujte štýl vianočnej výzdoby so štýlom vášho interiéru. Doplnky a ozdoby laďte vo farbách a odtieňoch interiéru a jeho doplnkov. Vianočná výzdoba bude pôsobiť dômyselne a prirodzene.

Ak vás bude za štedrovečerným stolom viac, očarte svojich najmilších originálnymi menovkami z vianočných ozdôb. Napíšte na každú vianočnú ozdobu meno vášho hosťa vhodne zvolenou fixou alebo lepom, ktorý poprášite trblietkami. Vianočné menovky zvoľte podľa štýlu stolovania. Ak používate prírodné naturálne materiály, menovky vyrobte z napríklad z drevených ozdôb. Ak ste zvolili luxusný štýl, použite vianočné gule v odtieni farieb stolovania.

Veľmi rýchlo premeníte svoje interiérové doplnky na vianočné tak, že k nim pridáte vianočný prvok. Napríklad k sviečke položte nehorľavé ozdoby, vianočné gule, vetvičky a postavte k nej ozdobu v tvare vločky, stromčeku či soba. Dekoratívnu misu naplňte guľami vo farbe a odtieňoch v akých plánujete mať stromček alebo skrášlite vankúše ozdobnou stuhou.

Nemáte čas a priestor na vianočný stromček? V posledných rokoch sa objavuje množstvo originálnych nápadov, ako sa s týmto problémom popasovať. Použiť môžete mini-stromček alebo si môžete pomocou rôznych materiálov vytvoriť stromček na stene – zo svetielok, ktoré naaranžujete do tvaru stromčeka, z drevených dosiek, ozdobného papiera, či farebných látok. Fantázii sa medze nekladú.

Originálny vianočný stromček
Za vlastnoručne vyrobený a originálny vianočný stromček si získate obdiv a uznanie vášho okolia.

Už viete v akom štýle budú vaše tohtoročné Vianoce? Ak stále váhate, prečítajte si naše ďalšie tipy pre dokonalé Vianoce. Príjemnú vianočnú náladu pri zútulnení a „zvianočnení“ vášho príbytku.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

Tip na knihu: Ako sa stať Parížankou … nech žijete kdekoľvek

0
PR články

Svadba vo fotoknihe deLUXE

0
Novinky Relax Zdravie

10 tipov ako relaxovať, aj keď nie ste na drahej dovolenke

Navigácia

Magazíny