Ako si upraviť záhradu pre relax a oddych?

Chýba vám priestor kde si môžete po dlhom pracovnom dni vydýchnuť? V práci je toho veľa a dovolenka je ďaleko? Aj z vašej záhrady sa môže stať oáza pokoja a stačí k tomu len málo.

Záhradu si dokážete jednoducho premeniť na miesto pokoja a oddychu. Nemusíte pritom ani siahnuť hlboko do vrecka. Prinášame vám niekoľko tipov, ako oživiť priestor okolo vášho domu a vytvoriť z neho miesto, kde budete radi tráviť čas vy aj vaša rodina.

Zeleň je priorita číslo jeden

Stres v práci, čas strávený na cestách a mestá zahltené betónovými plochami z vás dokážu doslova vytiahnuť život. O to dôležitejšie je nájsť si čas pre seba. Záhrada plná zelene dokáže vaše baterky nabiť okamžite. Stromy, kríky, kvety, ale pokojne aj zeleninové políčko, vytvoria úžasnú atmosféru. Chuť doma vypestovaného ovocia a zeleniny je úplne iná a máte garantované, že v nich nie sú pridané žiadne chemikálie.

Kvety záhrada pohoda
Zeleň a kvety vám okamžite nabijú baterky.

Ak snívate o zakvitnutej záhrade po celý rok, zvážte nasadenie trvaliek. Obľúbené sú voňavé floxy, vlčie bôby, ľaliovky či zvončeky. Ak chcete prevoňanú záhradu, určite si nasaďte levanduľu. Levanduľová vôňa upokojuje, z jej kvetov si navyše môžete urobiť čaj alebo ju vysušenú vložiť do skríň, kde ochráni oblečenie pred molami.

Chýba vám voda, ale kúpaliská sú preplnené?

V poslednom čase sa kúpaliská, ale aj jazerá, denno-denne naplnia veľkým množstvom ľudí. Vôňa mastných hranoliek, uterák na uteráku a kričiaci skákajúci ľudia nie sú práve stelesnením oddychu. Napokon, ku vode sa chodí aj odpočívať a zregenerovať sa.

Rodinný bazén Inlea
V rodinnom bazéne na záhrade sa schladíte a perfektne si oddýchnete.

Súkromný rodinný bazén na záhrade, v ktorom sa môžete v horúcich dňoch ochladiť, je prospešný nielen pre vás, ale aj pre vašu záhradu. Prítomnosť vody dokáže celý priestor ochladiť. Okúpať sa v tichu a prostredí vlastného domu je jeden z najlepších spôsobov relaxácie. Pokiaľ sa bazén nezmestí, skúste ho nahradiť malým jazierkom, ktoré budem mať podobný efekt, ale namočíte si doň iba nohy.

Grilovačka s priateľmi

Ďalší spôsob, ako využiť vašu záhradu naplno, je organizovanie letných grilovačiek v rodinnom kruhu alebo s priateľmi. Pre každú dobrú grilovačku sú potrebujete: gril, stôl, stoličky, nápoje, dobré jedlo a uvoľnenú atmosféru. Pri organizovaní grilovačky je potrebné myslieť aj na to, že počasie nemusí byť vždy ideálne. Altánok je povinná výbava každej záhrady. Altánok môže byť pevne zabudovanou dizajnovou súčasťou vašej záhrady alebo môže ísť o prenosný záhradný stan, ktorý postavíte vždy, keď je potrebné.

Poobedný spánok na vzduchu

Nie je nič lepšie ako oddýchnuť si pod holým nebom. Pokiaľ nemáte náladu na organizovanie grilovačky, oddýchnite si na záhrade po nedeľnom obede. Lehátka, karimatky, záhradné hojdačky alebo iba čerstvo pokosená tráva je presne to, čo postačí k skvelému oddychu. Po letnom spánku na slniečku sa budete cítiť oddýchnutí ako na dovolenke, vaša pokožka tiež získa príjemný hnedý nádych.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Móda Módny seriál Novinky

Základy šatníka – biela košeľa

0
PR články

Svadba vo fotoknihe deLUXE

0
Móda Novinky Tipy a inšpirácie Trendy

Ako vybrať slnečné okuliare pre vašu tvár

Navigácia

Magazíny