Ikonická Céline pre nadčasovú ženu

Ak ste ženou, ktorá chce do svojho šatníka štýlový ale nadčasový kúsok, ikonickou kabelkou Céline dosiahnete tento cieľ určite. Chcete však vedieť aká história sa ukrýva za týmto symbolom žien, ktoré nepodliehajú trendom? Čítajte postupne ďalej.

Na začiatku boli detské nožičky

Módny dom založila Céline Vipiana spolu so svojím manželom ešte v roku 1945. Rozhodli sa, že budú vyrábať luxusné detské topánky na mieru. Značku krásnych topánočiek s logom červeného slona mali vo svojom botníku aj deti princeznej Caroline a monackého princa Alberta.
Až došlo aj na dospelých a koncom päťdesiatych rokov vyvinuli líniu topánok a kabeliek, z ktorých postupne rozšírili svoje zameranie na dámsku športovú módu.

Silné ženy podľa Céline

Céline bola zakladateľkou značky, ktorá sa tešila obľube aj vďaka jej dostupnosti zákazníčkam strednej triedy. Céline ako žena však vynikala svojou húževnatosťou neustále sa posúvať, neuspokojiť sa so získaným, ale učiť sa opäť nové veci. Potrpela si na kvalitné materiály, inovatívne výrobné postupy a aktuálnosť doby odrážajúcu sa v jej kolekciách. Neustále premýšľala ako značku vylepšovať a posúvať na nové miesta. Silno zastávala názor, že silné ženy nepodliehajú módnym trendom, len chcú byť šik.

Termín prehliadok nekoliduje s detskou besiedkou

Módny dom prešiel istým vývojom, zmenami na postoch hlavných návrhárov až nakoniec prišiel prelomový rok 2008. Phoebe Philo nastúpila na post kreatívnej riaditeľky a odštartovala novú éru módnej značky, ktorá doposiaľ možno trochu až stagnovala. Phoebe obnovila ženský prístup v tvorbe pôvodnej zakladateľky a vracala radosť z obliekania, a to aj pracujúcim a vyťaženým mamám.

Nezameniteľný minimalizmus

Povšimnuteľnosť a rozpoznateľnosť značky dosiahla nová kreatívna riaditeľka zásadnými zmenami, ktoré ich v módnej brandži dokonale odlíšili od konkurencie. Trend nosenia kabeliek zavesených cez ruku, tvary štýlovej kabelky často minimalistické alebo architektonické, či nosenie Birkenstockov – toto všetko sú charakteristiky tvorby a „vládnutia“ Phoebe Philo v módnom dome Céline.

Z obuvníckej značky sa môže vyvinúť úspešný módny dom zasahujúci milióny žien. Z nepatrného outfitu dokážete vďaka šikovným strihom vytvoriť nadčasový a nezabudnuteľne silný vzhľad. Recept sme vám predstavili. Prvý krok je vo vašich rukách. Céline nemusí zostať len značkou na kabelke. Môže byť každodennou inšpiráciou ženám, ktoré chcú viac a hľadajú cestu ako to dosiahnuť.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dizajn Interiér Novinky

Bývanie v štýle Provence

0
Novinky Relax Zdravie

6 dôvodov prečo sa treba riadne vyspať

0
Novinky Starostlivosť o telo Zdravie

Spoznajte najnovšie trendy v prírodných antiperspirantoch

Navigácia

Magazíny