Hit leta: dúha vo vlasoch – inšpirujte sa!

Leto patrí experimentom a skúšaniu nových vecí. Farebné vlasy sú veľkým hitom už niekoľko rokov a toto leto to nebude inak. Nemusíte sa báť, že vám farba nechytí podľa vašich predstáv. Na trhu je veľa farieb, ktoré vydržia len pár umytí, takže žiadna katastrofa vám nehrozí. A keby to aj nevyšlo… O tom, čo sa stane v lete už jeseň nemusí vedieť.

Trendu farebných vlasov najprv podľahli celebrity a trendsetterky ako Rihanna, modelka Cara Delevingne,  Kylie Jenner či speváčka Katy Perry. Ako to už býva zvykom, postupne sa pridali známe influencerky a instagram náhle zaplavili fotky dievčat a žien s dúhovými vlasmi.

Medzi Slovenky, ktoré si tento trend obľúbili môžeme zaradiť vizážistku Luciu Sládečkovú alebo slovenskú blogerku žijúcu v Londýne, Natáliu Homolovú. Pre niektoré z nich to bol len niekoľkodňový experiment, pre iné sa, naopak, farebné vlasy stali závislosťou a každú chvíľu skúšajú inú farbu. Výhodou je, že nemusia mať strach, ako ďalší pokus dopadne, pretože spolu s týmto trendom prišli na trh farby, ktoré sa po niekoľkých dňoch z vlasov vymyjú.

Kriedy na vlasy

Farebné kriedy sú ideálne na krátkodobú zmenu, vytváranie šialených účesov alebo na experimentovanie s tým, aký odtieň vám pristane. Takáto farba vydrží na vlasoch 1 až 3 umytia, takže je ideálna na párty či festivaly. Pri svetlejších vlasoch však môžu farby držať dlhšie. Veľkou výhodou kried na vlasy je to, že držia aj na tmavých vlasoch. Aplikujú sa jednoducho a hravo to zvládnete aj doma.

Pár tipov na farbenie vlasov kriedami

  • Pri farbení si oblečte staršie oblečenie alebo si prehoďte plášť cez ramená. Nezabudnite tiež na rukavice.
  • Ak chcete, aby vám krieda na vlasoch vydržala čo najdlhšie, použite na dosušenie fén alebo žehličku na vlasy.
  • Na oživenie farby vyskúšajte vlasový olejček, ktorý farbu zvýrazní a vlasy ochráni.
  • Na tmavé až čierne vlasy najprv naneste bielu kriedu, a až potom farebnú.
  • Na svetlejších vlasoch môže farba vydržať dlhšie. Na jej odstránenie použite šampón s harmančekom.

Farebné tužidlá

Ďalšie krátkodobé riešenie predstavujú farebné tužidlá na vlasy. Pri tužidlách však platí, že efekt na tmavých vlasoch bude menej výrazný ako na svetlých. Farba z tužidla sa zmyje po pár umytiach, ale nečakajte, že bude po každom umytí vyzerať rovnako. Pri vymývateľných farbách musíte počítať s tým, že farby blednú a môžu nabrať trochu iné odtiene.

Pár tipov na farbenie vlasov tužidlami

  • Pred použitím si urobte test pre alergikov. Aplikujte trochu tužidla na kožu a po 40 minútach opláchnete. Ak sa do dvoch dní neobjavia príznaky alergie, môžete sa pustiť do farbenia.
  • Aj pri nanášaní tužidla je dôležité ochrániť odev uterákom alebo plášťom a použiť rukavice.

Farebné spreje a iné krátkotrvajúce farby

Okrem vyššie spomínaných spôsobov prišli tento rok na trh nové možnosti farbenia vlasov s krátkodobým účinkom. Ak chcete mať farebné vlasy len na špeciálnu príležitosť, akou je napríklad festival, odporúčame vám siahnuť po sprejoch na vlasy. Tie sa ľahko aplikujú aj mimo kúpeľne a vydržia vám na vlasoch do prvého umytia šampónom.

V prípade, že chcete, aby vám farba vydržala pár týždňov, napríklad počas letných prázdnin, vyskúšajte vymývateľnú farbu, ktorá na vlasoch vydrží približne 15 umytí. Tu vám však odporúčame vlasy pred zafarbením jemne zosvetliť, aby bola farba výraznejšia.

V rukách profesionálov

Ak netúžite po experimentoch doma pred zrkadlom, objednajte sa ku kaderníčke. V profesionálnych salónoch vám poradia, aká farba sa vám bude hodiť najviac. Čo najšetrnejším spôsobom vám potom vykúzlia vaše vysnívané vlasy. Budete mať istotu, že neodídete s úplne inou farbou, po akej ste túžili. Pri tmavých vlasoch však počítajte s agresívnym odfarbením, z ktorého sa vaše vlasy budú ešte dlho spamätávať.

Ak už dlho túžite po zmene a snívate o farebných vlasoch, teraz je ten správny čas. Veď ako sa hovorí, život je príliš krátky na to, aby sme mali nudné vlasy.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

5 gastronomických trendov, ktoré by ste rozhodne mali ochutnať

0
Móda Novinky Trendy

Top trendy svadobnej sezóny 2018

0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

Tip na knihu: Sedem minút po polnoci

Navigácia

Magazíny