Pleťové masky, ktoré si pripravíte aj doma

Kozmetické prípravky plné chémie našej pleti často skôr ublížia ako pomôžu. Otvorte chladničku, poriadne poprezerajte poličky v kuchyni a vyrobte si domáce masky alebo peelingy na tvár. Množstvo ingrediencií nájdete aj doma a ušetríte si cestu do obchodu. A čo je najdôležitejšie – budete presne vedieť, čo si nanášate na pleť.

Citrón, avokádo, med, káva, kokosový olej, jogurt, vajíčko… aj toto sú veci, z ktorých si môžete pripraviť vlastnú pleťovú masku. Nespracované produkty dodajú vašej pleti viac vitamínov ako drahé masky vyrábané v kozmetických laboratóriách. Tak otvorte chladničku a namiešajte si svoju vlastnú kozmetiku.

Pleťová maska a relax
Domáce masky neobsahujú umelé látky a dodajú vašej pleti viac vitamínov.

Upokojujúce masky

Zázračné vajíčko

Možno by vám to nenapadlo, ale už naše staré mamy vedeli, že vajíčka majú skvelé účinky. Keď vaša pleť pôsobí unavene, zachráni vás vaječný žĺtok. Ten vymiešajte s polievkovou lyžicou rastlinného oleja a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 15 minút a potom opláchnite vlažnou vodou. Žĺtok z vajíčka je vhodný na suchú pleť, zatiaľ čo bielok sa hodí mastnejšej pleti.

Regeneračné avokádo

Jednoduchú masku z avokáda zvládne naozaj každý. Stačí len roztlačit dužinu avokáda a rovnomerne ju naniesť na čistú pleť. Avokádo po 10 minútach zotrite tampónmi a tvár si umyte vlažnou vodou. Oleje z avokáda pokožku regenerujú, hydratujú a ukľudňujú, takže po tejto maske bude vaša pleť ako znovuzrodená.

Pleťové masky a krása
Stačí otvoriť chladničku a za pár minút si namiešať domáce pleťové masky.

Rozjasňujúce peelingy

Kávový peeling

Milujete kvalitnú kávu? V tom prípade máte vyhraté. Pripravte si kávičku a usadeniny nevyhadzujte. Zmiešajte ich s roztopeným kokosovým olejom a naneste na čistú pleť. Túto kávovú zmes môžete nechať pôsobiť ako masku alebo si ňou vyčistite pleť ako peelingom. Pleť bude po takejto starostlivosti svieža a napnutá. Kávový peeling môžete použiť nielen na tvár, ale aj zvyšok tela. Káva je plná antioxidantov, prekrvuje pokožku a ja účinný bojovník proti celulitíde.

Pleťové masky a káva
Rozjasňujúci peeling z kávy môžete použiť na celé telo.

Peeling na dezinfekciu

Máte pocit, že si nedokážete pleť dostatočne vyčistiť? Zmiešajte tekutý med a soľ. Med má blahodárne antibakteriálne účinky a soľ zase skvele dezinfikuje. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. Pleť si poriadne vyčistíte a znížite riziko tvorby akné. Nezabúdajte, že peeling treba nanášať na umytú pleť, aby sa nečistoty neroznášali po celej tvári. Pleť si peelingom poriadne premasírujte a potom dôkladne opláchnite.

Pleťové masky a peeling
Hĺbkový čistiaci peeling z medu a soli si bez problémov pripravíte aj doma.

Myslite na to, že všetky masky a peelingy treba nanášať na čistú a dôkladne umytú pleť. Predchádzate tak roznášaniu nečistôt a baktérií. Nezabúdajte, že vonkajšia očista vašej tváre nestačí. Na kvalite pokožky sa podpisuje aj strava, pitný režim, pohyb a dostatok spánku.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Strava Zdravie

Prírodné sladidlá sú lepšie ako rafinovaný cukor, mýtus či pravda?

0
Lifestyle Novinky Tipy a inšpirácie

Tip na knihu: Ako sa stať Parížankou … nech žijete kdekoľvek

0
Krása Móda Starostlivosť o telo Trendy

Jarné trendy v manikúre

Navigácia

Magazíny