Hrošia koža na pätách je out. Takto sa jej zbavíte

Sexi sandáliky s otvorenou špičkou a s pätou a k tomu vysoké teploty, tomu hovoríme ÁNO! No mať v nich nemožnú pedikúru a suché a popraskané päty? V žiadnom prípade!

Prečo, Bože, práve ja?

Patríte medzi tých nešťastlivcov, ktorí spia v ponožkách aj počas leta? No nie preto, lebo je vám zima, ale preto, lebo nechcete vášho partnera v posteli škrabať drsnými pätami? Tiež sa voľba medzi plejádou letných topánočiek stáva behom na dlhú trať? Veď tie suché päty sú také škaredé… Ale pozor! Takéto päty nie sú len oku nelahodiace, sú tiež zdravotným problémom, z ktorého sa časom vykľuje krvácanie piet a každé našliapnutie bude bolieť. Pýtate sa, prečo máte hrošie päty, aj keď máte sotva tridsať rokov? Odpoveď je jednoduchá: váš organizmus je dehydratovaný a je veľmi pravdepodobné, že nemáte v poriadku ani hodnoty cukru. Nemôžete sa preto čudovať dehydratovanému organizmu, ktorý si tekutiny ťahá odvšadiaľ, odkiaľ sa dá. A to aj z päty!

Zdravé päty v topánkach s otvorenou pätou
Noste slobodne topánky s odhalenou pätou. Už sa viac za ne nebudete musieť hanbiť!

Hydratácia, hydratácia, hydratácia

Vzhľad vášho tela úzko súvisí s tým, ako sa cíti vnútri. Takže povestné dva litre tekutín denne nie sú výmysel. Pite a pite veľa. Vitamíny a vlahu však dodávajte pätám i zvonku. Postačia vám veci, ktoré nájdete aj u vás doma, nepotrebujete na ne obetovať polovicu mesačného platu. Alfou a omegou je pravidelnosť. Pokožka na zdravom chodidle by mala vyzerať identicky s pokožkou na vašom tele. Ak to tak nie je, niekde nastala chyba. Zabudnite na smútenie a vyhľadávanie topánok s plnou pätou, vyskúšajte týchto päť tipov našej redakcie a dajte vedieť, ktorý vám zabral. 🙂

Fľaša s vodou
Hydratujte svoje telo zvnútra i zvonku.

1. Olivový olej – po náročnom dni si ho votrite do piet, vyložte si nohy a relaxujte, zatiaľ čo stvrdnutá koža vsiakne všetky výživné látky.
2. Citrón – zmiešajte vo vaničke teplú vodu s dostatkom citrónovej šťavy a následne do nej ponorte svoje chodidlá na 20 minút každý druhý deň. Vitamín C v citróne dodá vašim pätám hebkosť, na ktorú ste už zabudli.
3. Ovocná kaša – vytvorte si vlastný krém na nohy a budete vedieť, čo obsahuje! Skúste roztlačiť banán spolu s papájou a touto voňavou zmesou si natierajte nohy 10 minút denne.
4. Ovsená kaša – ovsené vločky, jojobový olej a morská soľ – to je všetko, čo potrebujete na zaručený úspech. Okrem hydratácie doprajete svojim nôžkam aj peeling, ktorý odstráni odumreté bunky.
5. Vosková kúra – no dobre, toto je najkomplikovanejší spôsob, ale aj najúčinnejší. Zožeňte si sviečku a horčicový olej. Horčicový olej pekne zohrejte, a keď bude teplý, zmiešajte ho s roztopeným voskom, ktorý vznikol zo zapálenej sviečky. Dostanete zmes, ktorú si musíte naniesť na päty ešte teplú. Bude chladnúť, tvrdnúť, až napokon odpadne. Ak budete tento trik aplikovať denne, výraz popraskané chodidlá nebudete už nikdy viac poznať.

Citróny a citrónová šťava
Vitamín C v citróne dodá vašim pätám hebkosť, na ktorú ste už zabudli.

A teraz, keď už máte pôvabné nôžky, ruka v ruke (či skôr noha v nohe) kráča dokonalá pedikúra, pretože tá je v lete rovnako podstatná ako manikúra počas roka. Ak teda chcete vedieť skvelé tipy na letnú pedikúru, bez ktorej sa žiadna dovolenka nezaobíde, určite nás sledujte aj naďalej.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Lifestyle Móda Novinky Tipy a inšpirácie

Príď sa pozrieť na Svadobné Mecheche

0
Novinky Strava Zdravie

Zdravé nanuky, z ktorých sa nepriberá

0
Starostlivosť o telo Zdravie

Je opaľovanie sa zdraviu prospešné alebo práve naopak?

Navigácia

Magazíny