Viete, čo je Wabi-sabi – interiérové trendy pre rok 2018

Móda je občas premenlivá ako počasie a týka sa nielen oblečenia. Aj naše bývanie môže byť ohodnotené pomyselnou interiérovou módnou políciou. Chcete vedieť, čo všetko by mala obsahovať moderne zariadená domácnosť?

Existuje zopár interiérových prvkov, ktoré sú in dlhé roky. Jeden však nikdy nevie. Určite si dobre pamätáte, že aj biele steny sú raz in a inokedy už nie sú v móde. Domácnosť nemôžeme vymeniť ako nové šaty, keď sa nám zdá, že už nekráča ruku v ruke s novými trendmi. Najštýlovejšie interiéry vznikajú postupne, ich majitelia vždy veľmi dobre vedia, čo sa nosí. Móda sa mení každých pár mesiacov, ale váš štýl sa cibrí celý život. Inšpirujte sa spolu s nami, ako môžete vylepšiť svoju domácnosť.

Priestranné a čisté línie
Tento rok budú dominovať interiéru čisté línie a vzdušnosť.

Colour blocking

Neviete sa rozhodnúť pre jednu dominantnú farbu, ktorou vymaľujete izbu? Rozhodnite sa pre kombináciu viacerých farieb a budete in. Ide o tzv. colour blocking, kedy si vyberiete niekoľko odtieňov a zladíte s nimi aj interiérové vybavenie. Trúfli by ste si na kombináciu modrej a červenej alebo radšej zelenej a pastelovo zelenej?

Dlaždice geometrických tvarov

Zložité tvary sú tento rok v móde. Obyčajné štvorce sú minulosťou, prichádza mozaika s množstvom tvarov, farieb a veľkostí. Aj obyčajné biele dlaždice môžu vyzerať pútavo, ak ich naukladáte nezvyčajným spôsobom. Najmodernejšie sú však čiernobiele vzory. Aj obyčajné dekoratívne vankúše s touto potlačou môžu miestnosť premeniť na moderné miesto. Ide o klasiku, ktorá len málokedy vychádza z módy.

Dlaždice s geometrickým vzorom.
Dlaždičky s rôznymi zaujímavými geometrickými tvarmi budú tento rok veľmi populárne.

Návrat do prírody

Krásna keramika, jutové koberce, ľanové obrusy či stoly z masívu, všetky obdobné predmety a materiály budú tento rok v kurze. Ich farebná paleta sa pohybuje od bielej, krémovej, až po sivú. Návrat zažíva aj tmavé drevo. Ide pravdepodobne o cielený odklon od svetlých škandinávskych drevín, ktoré sa dlhé roky tešili obrovskej popularite. Výrazné dreviny s nádychom čiernej sú teda opäť in.

Tmavé masívne drevo
Masívne tmavé drevo bude opäť dominantou našich interiérov.

Čistota tvarov

Kuchyňa, spálňa či obývačka, všetky miestnosti by mali byť definované čistými tvarmi a líniami. Priestor by mal byť vzdušný a bez ťažkých dekorácií, prednosť by ste mali dať radšej nápaditým riešeniam pre úložné priestory. V spálni by mal prevládať pokoj, harmónia a upokojujúce prvky. Vyhýbajte sa krikľavým farbám a doplnkom.

Úložné priestory v obývačke
Veľký dôraz sa bude klásť aj na úložné priestory.

Wabi-sabi

Tento záhadný názov pomenúva japonský pohľad na umenie nachádzať krásu v nedokonalosti. V interiérovom dizajne sa to odzrkadľuje napríklad na ručne vyrobených doplnkoch. Spomínané ľanové textílie či prírodná keramika sú tiež súčasťou tohto nového trendu. Uvoľnenosť a ležérnosť sa preniesla do všetkých miestností a naznačuje, že nedokonalosť je v poriadku. Wabi-sabi štýl nie je dôkazom lajdáctva alebo autentickosti. Charakteristickými prvkami sa stávajú asymetria, jednoduchosť, skromnosť, dôvernosť a ručná práca.

Wabi-sabi štýl
Ležérny štýl wabi-sabi môžeme vidieť nielen v domácnostiam, ale napríklad aj v moderných kaviarňach.

Farba sa preniesla do kuchyne

Farebné kuchyne a kuchynské vybavenie sa vrátilo späť do módy. Kuchyne sa stávajú jemnejšími, namiesto ostrých kontrastov kov-drevo alebo čierna a biela môžeme čoraz častejšie vidieť odtiene svetlozelenej, bledomodrej či dokonca ružovej.

Modrá kuchyňa
Modrá kuchyňa tento rok nebude žiadnou neobvyklosťou.

Aké farby budú tento rok populárne?

Teplé a zemité farby budú v roku 2018 hojne využívané. Žlto-hnedá, terakota či staroružová budú opäť módnymi farbami. Používané budú nielen na stenách, ale aj na nábytku a dekoračných predmetoch. Návrat zažíva aj mosadz. Na svoje si prídu aj milovníci kurkumy a potešíme aj nadšencov sýtej modrej, pretože zostáva aj naďalej trendy.

  • Komentáre

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
  • Podobné články
0
Novinky Strava Zdravie

Cukor náš každodenný

0
Novinky Starostlivosť o telo Zdravie

Svieža a zdravá pleť aj v zime. Ako na to?

0
Novinky Starostlivosť o telo Zdravie

Spoznajte najnovšie trendy v prírodných antiperspirantoch

Navigácia

Magazíny